Sjíždění sopky v TURECKU | LAYNO Tour

Sjíždění sopky v TURECKU

Lyžařská exotika na turecké sopce!
12. - 20. únor 2022
TureckoTurecko, Erciyes
Přihlášeno: 8 lidí
Exotika Hory Zima
od 20 590 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

Kapacita zájezdu: 20 lidí
Počet nocí/dnů lyžování: 8 nocí na hotelu / 7denní skipas
Předpokládaný termín vyprodání: prosinec 2021
Potřebný počet dnů dovolené
: (14.-18. února 2022)
Layno crew na zájezdu: doplníme (ale neboj, všichni Layňáci jsou super!)

Opět vyrážíme odpaňovat svahy do Turecka! Opět na vyhaslou sopku (3917 m.n.m.) do nejlepšího a největšího střediska v zemi - Erciyes! A teď čti pozorně, protože tohle tě dostane - letecky z Prahy s Turkish Airlines, 7denní skipas, ubytování v luxusním hotelu Bupa v centru města, každý den mňamózní snídaně formou bufetu, 55 km převážně středně náročných sjezdovek, nekonečná freeridová pole, gondoly a vysokorychlostní sedačky, nejvyšší lanovka vedoucí do neskutečných 3360 m.n.m, stačí 5 dní dovolené, nedaleko vzdálené kouzelné místo Cappadocia. Tenhle trip bude legendární!!!


Aktuální covid podmínky (3. listopadu 2021):

Vstup do země povolen všem, včetně turistů.

Při vstupu se musí prokázat potvrzením o kompletním očkování nebo o negativním antigenním nebo PCR testu (48/72 hodin). Všichni musí při vstupu do země vyplnit zdravotní prohlášení.

Hlavně se z toho neposrat!

Doba je divná, podmínky se mění hodně rychle a naprosto chápeme, že máš strach si zájezd rezervovat, protože prostě nevíš, co bude. Ale nemusíš! Za poslední 2 roky jsme museli díky covidu totálně změnit náš způsob plánování zájezdů a přizpůsobit se situaci. A to hlavně v pohledu k tobě a dalším lidem, co s námi jezdí. S ubytky a dopravci jsme se domluvili na co nejmenších zálohách, naplánovali jsme více destinací ve stejném termínu, nabízíme speciální covidové pojištění, v případě storna to s každým řešíme individuálně, nevydáváme žádné vouchery (a ani jsme to za poslední 2 roky nedělali),....To všechno proto, aby to pro tebe ve chvíli, kdy do toho hodí covid vidle, bylo co nejmíň bolestivé! Abychom ti mohli nabídnout jinou destinaci nebo ti vrátit celou nebo aspoň podstatnou část tvých peněz. Ti, kdo s námi jezdí pravidelně, ví, že jsme vždycky jednali férově a nic na tom nezměnil ani ten debilní covid!

Co se může stát a jak to vyřešíme:

 • Zájezd se neuskuteční z důvodu, že Turecko uzavře hranice pro turisty, středisko nepojede, ubytka budou zavřené,... - buď si vybereš jiný zájezd (případný rozdíl cen vyrovnáme) a nebo ti vrátíme 100 % zpátky na účet!
 • Zájezd se uskuteční, ale ty nebudeš moct jet z důvodu, že před odjezdem budeš mít pozitivní test, budeš v karanténě,... - v takovém případě je dobré mít pojištění A30 Pandemic (nutno sjednat ve stejný den jako smlouvu o zájezdu) - pojišťovna ti pak uhradí 80 % našich storno poplatků a mi těch 20% použijeme na pokrytí nevratných záloh - pokud se nám ale podaří zálohy od ubytka a dopravců dostat zpět, tak si je nenecháme, ale pošleme je zpátky tobě! Pokud pojištění mít nebudeš, tak pak to s tebou budeme řešit individuálně a budeme dělat maximum pro to, aby byly tvoje storno poplatky co nejmenší.
 • Zájezd se uskuteční, ty na něj odjedeš, ale na místě covid dostaneš - opět je dobré mít pojištění A30 Pandemic, které nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19).

O možnostech různých druhů pojištění se dočteš v sekci "Program a doplňky"

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • MODERNÍ STŘEDISKO - 55 km sjezdovek, moderní lanovky a zázemí!
 • MAZEC FREERIDE - nekončící prašanová pole jenom pro nás!
 • LUXUSNÍ UBYTKO - takové v Laynu nemá obdoby, spousta vychytávek na pokoji!
 • LETECKY Z PRAHY - žádné přejezdy, veškeré zavazadla v ceně - prostě Layno komfort!
 • 7DENNÍ SKIPAS - víc už tvoje tělo snad ani nezvládne!
 • SNÍDANĚ V CENĚ - bohatý snídaňový bufet každý den, takže budeš mít bezstarostné rána!
 • VYSOKÁ NADMOŘSKÁ VÝŠKA - lanovka vedoucí do 3360 m.n.m.? Jako vážně?
 • LAHODNÁ TURECKÁ KUCHYNĚ - sliny ti potečou přímou proudem až to uvidíš!
 • JINÁ KULTURA - Turecko je kulturně hodně specifické - kulturou, kuchyní, lidmi...však to poznáš!
 • SUPER LAYNO ATMOSFÉRA - jede nás 24, žádná masovka, takže to bude osobnější friendly atmosféra!
 • JEDINEČNÝ ZÁŽITEK - kdo může říct, že lyžoval v Turecku a ještě k tomu na sopce?

Chci ušetřit

SLEVA "OPĚT S LAYNEM" - ať už jedeš s Laynem podruhé nebo podesáté, čeká tě sleva 500 Kč! SKUPINOVÁ SLEVA - čím více vás pojede, tím méně na osobu zaplatíte! Ve 4 a více lidech tak např. ušetříš 600 Kč na hlavu! A co víc - u Layna jsou i 2 lidi skupina! Pokud plánuješ vzít ještě větší bandu, kontaktuj nás - dáme ti individuální podmínky! JEZDIT S LAYNEM SE PROSTĚ VYPLATÍ!

Lokalita a ubytování

Největší turecké lyžařské středisko Erciyes se nachází na severovýchodních svazích vyhaslého vulkánu Mt. Erciyes (3917 m.n.m.). I přesto, že se jedná o vůbec nejstarší středisko v zemi, nabízí svým návštěvníkům moderní zázemí. Na kopec se tak můžeš nechat vyvést 2 gondolami nebo jednou s vysokorychlostních lanovek - všechny vleky jsou značky Doppelmayr ne starší 7 let! Ve středisku se nachází 34 převážně středně náročných sjezdovek, které dohromady nabízí 55 km tratí! A nejen to, vedle sjezdovek je zatraceně hodně možností pro freeride! Představ si téměř 4km vysokou sopku zasypanou hlubokou prašanovou pokrývkou a ty tam stojíš a vybíráš si, kde že ji odpaníš!

erciyes2

A zajímavá je i nadmořská výška, ve které budeš brázdit místní svahy - nejnižší místo střediska je ve výšce 2100 m.n.m. a naopak nejvýše je možno se dostat do neuvěřitelných 3360 m.n.m.! Tam, kde většina středisek končí, Erciyes začíná! Bacha, ať se ti z toho nezamotá palice!

erciyes5

Lyžování a snowboarding nepatří v Turecku mezi úplně tak obvyklé aktivity, nicméně podmínky k nim mají skvělé! A jelikož je to pro Turky docela drahá záležitost, budeme na kopcích potkávat zejména tureckou smetánku a arabské šejky, což ještě dodává na "exotičnosti" tohoto zájezdu :-)kayseri

Délka sjezdovek: 55 km

Počet sjezdovek: 34

Počet lanovek: 13 (2 gondoly,11 sedaček)

Výškový profil: 2100 - 3360 m.n.m.

Ubytování budeme v překrásném Bupa v centru města Kayseri, které se nachází zhruba 20 min. autem od střediska. K dispozici nám budou luxusní 2 a 3-lůžkové klimatizované pokoje s vlastní koupelnou a WC, wi-fi zdarma, TV se satelitem, trezorem, rychlovarnou konvicí, minibarem, fénem na vlasy a pracovním stolem! Navíc povlečení a ručníky v ceně! To je, co? Za ty peníze naprostá pecka!

Navíc se si každý den budeš užívat lahodnou snídani formou bufetu zdarma! A v Turecku jsou ty snídaně fakt velkolepé! Hotel se nachází v samotném centru metropole, takže do hospody (moc jich není, ale my víme, kde jít) nebo na vodárnu to budeš mít večer kousek! Do střediska se budeme každý ráno dopravovat mikrobusy, ale neboj, není to nic strašného. Z centra vede do střediska rychlostní, víceproudová cesta, takže 20-30 minut maximálně!

Doprava

Letecky - let z Prahy do Turecka s Turkish Airlines!
Žádné doplatky za zavazadla - v ceně je 20 kg zavazadlo + snb/lyže + příruční zavazadlo
Žádné nutný transfer na letiště v okolních zemích - odlet je z Prahy!
Žádné doplatky za transfer v Turecku z letiště na hotel - transfer je v ceně!
Odlet z Prahy v sobotu 12. února v 9:45 a ještě ten den večer jsi na hotelu!
Návrat do Prahy v neděli 20. února v 18:10 (odlet z Turecko toho dne ráno v 9:55)
Pro cestování do Turecka je nutný platný cestovní pas!

Program a doplňky

Kromě aktivit na sněhu, které budou zahrnovat hlavně jízdu na sjezdovkách i mimo ně, se můžeš těšit i na další aktivity. Určitě půjdeme prozkoumat centrum města Kayseri, abychom si dali nějakou tu tureckou párty, ochutnali lokální kulinářské dobra a zrelaxovali v místních lázních! Krom toho máme k dispozici také dodávky, takže není problém si vyjet na výlet i někam dál, třeba do překrásné Cappadocie (kde si můžeš dát i za příplatek let horkovzdušným balónem)! Posledně jsme navštívili skalní město, restauraci vytesanou do skály, místní vinařství, typickou keramickou dílnu a další zajímavá místa! Můžeš si být, ale kurňa jistý, že to bude stát za to a že na Turecko s Laynem jen tak nezapomeneš! 

The cityscape of Kayseri , Turkey cappadocia kayseri3

Možné příplatky/další náklady:
Cestovní pojištění včetně jízdy mimo sjezdovky - 90 Kč/den = 810 Kč/zájezd
Cestovní pojištění A30 Pandemic (zahrnuje i jízdu mimo sjezdovky) - 140 Kč/den = 1 260 Kč/zájezd

Možnost CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ přes nás:

A30 Sport

Kryje standartní nepříjemnosti - léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, storno objednaných služeb,...a pro náš důležité, že se vztahuje i na jízdu mimo vyznačené sjezdovky!

▪ pojištění léčebných výloh v zahraničí: 8.000.000 Kč
▪ pojištění odpovědnosti: 2.500.000 Kč
▪ pojištění zavazadel: 18.000 Kč
▪ úrazové pojištění: trvalé následku úrazu 360.000 Kč, smrt v důsledku úrazu 180.000 Kč
▪ pojištění nevydařené dovolené: 600 Kč / den hospitalizace, 300 Kč / spolupřihlášená osoba
▪ pojištění nákladů v případě nepojízdného vozidla: 7.500 Kč/osoba
▪ pojištění zpoždění hromadného dopravního prostředku: 100 Kč / hod max. 1.000 Kč/osoba
▪ pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci: 1.000.000 Kč
▪ pojištění zrušení objednaných služeb (v případě úmrtí blízké osoby, onemocnění, úrazu, živelné události, ztráty zaměstnání): 80-100 % stornopoplatků, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč

A30 Sport Pandemic

Kryje vedle standartních nepříjemností, které obsahuje i pojištění A30 SPORT (léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, klasické storno, ...), také situace spojené s pandemií covid-19 (léčební výlohy v zahraničí, zrušení objednaných služeb, zvýšení náklady na zpětnou přepravu)! Takže jsi v cajku! Nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19)

ROZŠÍŘENÍ PANDEMIC: pojištění / rozsah pojištění / limit pojistného plnění
pojištění léčebných výloh v zahraničí
a) ambulantní ošetření včetně předepsaných léků, hospitalizace a lékařské ošetřování během hospitalizace, přeprava do a z nejbližšího zdravotnického zařízení, přeprava pojištěného zpět do vlasti / 1.000.000 Kč
b) ubytování pojištěného v zahraničí v případě, že byla nařízená karanténa pojištěného / 1.000 Kč/1 noc, max. 14 nocí
pojištění zrušení objednaných služeb
a) nařízená karanténa pojištěného na území České republiky nebo v zemi trvalého pobytu pojištěného trvající v době nástupu na zájezd
b) nesplnění podmínek pro vycestování určených přepravcem nebo cestovní kanceláří pojištěným v době nástupu na zájezd (např. kontrola před nástupem do hromadného dopravního prostředku)
80 % stornopoplatku, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč
pojištění zvýšených nákladů na zpětnou přepravu
a) nezbytné cestovní náklady na dopravení pojištěného do vlasti po ukončení původně předpokládaného termínu konání zájezdu z důvodu karantény pojištěného, pokud pojištěný nebude moci použít původně předpokládaný dopravní prostředek, nejpozději však 14 dní po ukončení předpokládaného termínu konání zájezdu / 8.000 Kč/osoba, celkem max. 32.000 Kč

Nárok na pojistné plnění z pojištění PANDEMIC vznikne za podmínky, že:
- vycestování nastalo z území České republiky nebo z krajiny trvalého pobytu pojištěného a v době platnosti pojistné smlouvy. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění.
- škodová událost byla hlášena pojistiteli nebo poskytovateli asistenčních služeb (Eurocross Assistance Czech Republic) nejpozději 24 hodin po vzniku podezření, resp. po nařízení karantény z důvodu podezření na onemocnění klasifikované Světovou zdravotnickou organizací jako epidemie/pandemie. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – na 8 nocí v luxusním hotelu Bupa
 • SKIPASS - na 7 dní do střediska Erciyes , 55 km sjezdovek
 • LETENKY – z Prahy s Turkish Airlines, včetně zavazadel
 • TRANSPORT Z/NA LETIŠTĚ – soukromými mikrobusy
 • TRANSPORT Z/DO STŘEDISKA – soukromými mikrobusy
 • SNÍDANĚ – každé ráno formou bohatého bufetu
 • FOTO ZE ZÁJEZDU – po návratu do ČR
 • POBYTOVÁ TAXA – 1 EUR/noc
 • SPOTŘEBA VODY A EL.ENERGIE - o nic se nestaráš
 • POVLEČENÍ A RUČNÍKY- o to míň věcí musíš tahat z Česka
 • POJIŠTĚNÍ CK- proti úpadku
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7 k dispozici
 • VOLITELNÝ PROGRAM – výlety, lázně, ...
 • OBĚDY/VEČEŘE – v ceně jsou pouze snídaně, ale na svahu se najíš i za 100 Kč
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – možnost sjednat u nás výhodněji (včetně pojistky A30 Pandemic proti covidu)
 • ZAPŮJČENÍ VYBAVENÍ NA FREERIDE – pípák, lopata, sonda 10 EUR/40 EUR (den/pobyt)

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
22 190 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY
21 890 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB
21 590 Kč
SLEVA - přihlášení do 30. listopadu 2021
-500 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"
-500 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Ján Papulák

Zájezd Snow Fun RIDE! - Epic Battle

Nádherný, dobře zorganizovaný týden na horách s výbornými delegáty a kupou zábavných aktivit, luxusní večeře od Sáji a snídaně do postele. Už teď se těším na další zájezd

Patrik Balarin

Zájezd Zájezd zájezd Snow Fun RIDE! - Les Orres (2015)

Velmi slušně vybavené apartmány (nejhezčí ze všech středisek ve Fr.) zázemí střediska BOHATÉ, bazény, bary, hudební produkce, živé vystoupení

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #7: Spolupracujeme se zajímavými partnery.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435