Lyžovačka na ledovci v ITÁLII II. | LAYNO Tour

Lyžovačka na ledovci v ITÁLII II.

prosluněný týden na horách!
5.-12. února 2022
ItálieItálie, Passo Tonale/Pontedilegno
Přihlášeno: 20 lidí
Hory Párty Slunko Snowpark Zima
Foto + video + Program + Skipas + Ubytování =
od 11 090 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

Kapacita zájezdu: 50 osob
Počet nocí/dnů lyžování: 7 nocí na hostelu / 4/5 nebo 6 denní skipas
Potřebný počet dnů dovolené: 5 (7. -11. února)
Layno crew na zájezdu: brzy doplníme (ale nemusíš se bát, zase pojedou ti nejlepší)

Ciao, come stai? Bene, grazie..... slyšíš to??? Layno konečně vyráží odpaňovat svahy do Itálie a to přímo na ledovec Presena! Letos poprvé tvůj zadek vyvezeme do italského střediska Pondtedilegno - Tonale. Čeká tě 100 km sjezdovek, desítky kilometrů volného terénu, krásné běžecké trasy i nadupaný snowpark! Díky ledovci můžeš lyžovat ve výšce až 3000 m. n. m. a užít si tak pořádný sněhový záhul. A večer to roztočíme po italsku v místních barech a klubech. Tak už na nic nečekej a zabal si svoje saky paky a jedeme!!!

Hlavně se z toho neposrat!

Doba je divná, podmínky se mění hodně rychle a naprosto chápeme, že máš strach si zájezd rezervovat, protože prostě nevíš, co bude. Ale nemusíš! Za poslední 2 roky jsme museli díky covidu totálně změnit náš způsob plánování zájezdů a přizpůsobit se situaci. A to hlavně v pohledu k tobě a dalším lidem, co s námi jezdí. S ubytky a dopravci jsme se domluvili na co nejmenších zálohách, naplánovali jsme více destinací ve stejném termínu, nabízíme speciální covidové pojištění, v případě storna to s každým řešíme individuálně, nevydáváme žádné vouchery (a ani jsme to za poslední 2 roky nedělali),....To všechno proto, aby to pro tebe ve chvíli, kdy do toho hodí covid vidle, bylo co nejmíň bolestivé! Abychom ti mohli nabídnout jinou destinaci nebo ti vrátit celou nebo aspoň podstatnou část tvých peněz. Ti, kdo s námi jezdí pravidelně, ví, že jsme vždycky jednali férově a nic na tom nezměnil ani ten debilní covid!

Co se může stát a jak to vyřešíme:

 • Zájezd se neuskuteční z důvodu, že Itálie uzavře hranice pro turisty, středisko nepojede, ubytka budou zavřené,... - buď si vybereš jiný zájezd (případný rozdíl cen vyrovnáme) a nebo ti vrátíme 100 % zpátky na účet!
 • Zájezd se uskuteční, ale ty nebudeš moct jet z důvodu, že před odjezdem budeš mít pozitivní test, budeš v karanténě,... - v takovém případě je dobré mít pojištění A30 Pandemic (nutno sjednat ve stejný den jako smlouvu o zájezdu) - pojišťovna ti pak uhradí 80 % našich storno poplatků a mi těch 20% použijeme na pokrytí nevratných záloh - pokud se nám ale podaří zálohy od ubytka a dopravců dostat zpět, tak si je nenecháme, ale pošleme je zpátky tobě! Pokud pojištění mít nebudeš, tak pak to s tebou budeme řešit individuálně a budeme dělat maximum pro to, aby byly tvoje storno poplatky co nejmenší.
 • Zájezd se uskuteční, ty na něj odjedeš, ale na místě covid dostaneš - opět je dobré mít pojištění A30 Pandemic, které nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19).

O možnostech různých druhů pojištění se dočteš v sekci "Program a doplňky"

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • NOVÁ DESTINACE - Layno míří poprvé do Itošky, buď u toho!
 • NABOMBENÉ STŘEDISKO - 3 propojená střediska, včetně ledovce, tvoří 100km sjezdovek!
 • LYŽOVAČKA NA LEDOVCI - dostaneš se do výšky až 3 000 m. n. m. kde je to jiný nářez!
 • LUXUSNÍ FREERIDE - jednou zkusíš a nepřestaneš!
 • SUPER SNĚHOVÉ PODMÍNKY - díky ledovci je tu kvalitní lyžovačka po celý rok!
 • KRÁTKÁ DOJEZDOVÁ VZDÁLENOST - nebudeš muset sedět v autě/buse celý den, 11 z 10 prdelí doporučuje!
 • UBYTKO NA SVAHU - svah máš do 150m od postele!
 • NABITÝ PROGRAM - každý den něco (párty, workshopy, soutěže, turnaje - pokud covid dovolí)!
 • OSOBNÍ PŘÍSTUP DELEGÁTŮ - friendly layno crew, každodenní návštěvy!
 • KOMUNITA - ze zájezdu odjíždíš jako banda lidí, co se zná a bude se potkávat i po zájezdu!
 • LIDSKÉ CHOVÁNÍ - neoháníme se právníky a obchodními podmínkami - je pro nás důležitější tvoje spokojenost než, pár korun navíc do naší kapsy!
 • TOP SKUPINOVÉ CENY - čím víc vás pojede, tím levnější to budete mít!

Chci ušetřit

SLEVA "OPĚT S LAYNEM" - ať už jedeš s Laynem podruhé nebo podesáté, čeká tě sleva 300 Kč! SKUPINOVÁ SLEVA - čím více vás pojede, tím méně na osobu zaplatíte! V 6 a více lidech tak např. ušetříš 800 Kč na hlavu! A co víc - u Layna jsou i 2 lidi skupina! Pokud plánuješ vzít ještě větší bandu, kontaktuj nás - dáme ti individuální podmínky! JEZDIT S LAYNEM SE PROSTĚ VYPLATÍ!

Lokalita a ubytování

Lyžařské středisko Pontedilegno - Tonale leží na hranici provincií Trentino a Lombardie a spojuje 3 střediska dohromady (Passo Tonale včetně ledovce Presena, Ponte di Legno a Temu), tím pádem si budeš moct užít 100 km sjezdovek s převýšením 1886m, které jsou výborně propojeny 28mi moderními lanovkami. Díky ledovci Presena se dá lyžovat až do výšky 3000 m. n. m. a užiješ si tak kvalitní sněhovou pokrývku téměř celý rok. V tomto středisku si každý přijde na své. Začátečníci využijí snadno dostupné modré sjezdovky na prosluněné straně pod horou Cima Cadi, začínající hned nad městečkem Tonale. Pokud máš koule, tak tě tady čeká lahůdková černá sjezdovka Paradiso s brutálním převýšením, která startuje na ledovci Presena a svou pouť ukončuje u dolní stanici kabinové lanovky v Tonale. Jestli jsi milovníkem freeridu, tak můžeš využít několik desítek kilometrů adrenalinového lyžovaní ve volném terénu. Pro vyznavače bílé stopy je v údolí v Ponte di Legnu k dispozici hned několik pěkných stop. Náročná běžecká trasa v Passo Tonale sahá do výšky 1 900 m n. m. a největší běžeckou specialitou je oblast Vermiglio na východ od Tonale. Freestyleři se jistě vyřádí ve Freestyle Areně. Pokud si myslíš, že se západem sluncem končí veškerá zábava, tak to jsi na omylu. Zážitkem pro tebe bude večerní lyžování, které středisko nabízí dokonce 4x týdně. A to není vše! Resort nabízí nepřeberné množství aktivit jako je běžkování, skialpinismus, výlety na sněžnicích, sáňkování, bruslení, jízdy se psím spřežením a spoustu dalšího. Tady se nudit rozhodně nebudeš! Díky své poloze a orientaci svahů navíc nabízí středisko nespočet slunečných dnů a kvalitní sněhové podmínky až do konce sezóny. Samozřejmě, vše výše zmíněné může být ovlivněné aktuální covid situací, ale doufáme, že to bude cajk!

Délka sjezdovek: 100 km
Počet sjezdovek: 40
Počet lanovek: 28
Počet snowparků: 1
Nadmořská výška: 1 121 m.n.m. - 3 000 m.n.m. 

Ubytování je zajištěno v Rezidenci Tonale, která je vzdálená pouze 150 m od sjezdovky. K dispozici budeme mít apartmány 6 osob. Každý apartmán disponuje vlastním sociálním zařízením a vybaveným kuchyňským koutem. Apartmány jsou v porovnání s těmi ve Francie na podobné úrovni, možná trochu starší ale zase trochu větší. V blízkosti rezidence se nachází bar, restaurace a obchod s potravinami.

Neobsazené místo na apartmánu:
Skupina 6 osob - tvoje banda dostane jeden apartmán a 2 lidi dostanou slevu 300 Kč/os. za spaní na rozkládacím gauči
Skupina 5 osob - tvoje banda dostane 1 apartmán pro sebe, ale rozdělíte si mezi sebe příplatek 2000 Kč za neobsazené místo - tedy 400 Kč/každý
Skupina 2-4 osob - namixujeme tě na apartmán s jinou skupinou, za případné volné místo na apartmánu neplatíš. Pokud byste chtěli mít ve 4 apartmán jenom pro sebe, čeká tě příplatek za 2 volné místa (4000 Kč = 1000 Kč každý)
Jedu sám - nevadí, určitě nebudeš jediný/á. Na apartmán tě dáme dohromady s dalšími jedinci nebo skupinami a bude to pecka!

POZOR! - spaní ve 2 na rozkládací pohovce poskytujeme se SLEVOU ve výši 300 Kč/os.!

Doprava

U tohoto zájezdu je doprava VLASTNÍ!

Itálie je oproti třeba Francii poměrně blízko k Česku, takže ať už jedeš z Prahy nebo Brna, tak do Tonale to máš nějakých 800-900 km. Takže docela pohoda. Brzo ráno vyrazíš z domů a odpoledne si na místě!

Plánovaný příjezd do Itálie: ubytovat se na rezidenci budeme moct po 17:00 v sobotu, takže ideálně vyrazit v sobotu ráno z domů. Nebo vyjet už v pátek a udělat si po cestě ještě zastávku na nějakém zajímavém místě :-)

Plánovaný odjezd z Itálie: v sobotu ráno do 8:00

Na místo dorazíme v sobotu večer, vyspíme se a od neděle do středy/čtvrtku/pátku budeme brázdit svahy (podle toho jaký skipass si zakoupíš). V pátek po ježdění si dáš ještě jednu noc na apartmánu, sbalíš se a v sobotu ráno vyrazíš zpátky do Česka.

Do Itálie lze cestovat s platným občanským průkazem! 

Program a doplňky

ozjdeme to pořádně po italsku! Přes den tě čeká pořádná odpaňovačka ve středisku, kde si vychutnáš pohodovou trasu pro začátečníky, náročnou černou sjezdovku pro odvážlivce, snowpark pro akrobaty nebo freeride pro bezhlavé nadšence! Celý týden tě budou čekat zajímavé workshopy a pivní nebo vědomostí soutěže. Pokud jsi lyžařský/SNB začátečník, nevadí. Zdarma tě to na našich zájezdech naučíme v rámci každodenní výuky! S námi se prostě nudit nebudeš! Postaráme se o to, aby to pro tebe byl nezapomenutelný týden! Program opět závisí na aktuální covid situaci, ale věříme, že to bude cajk!

Možné příplatky/další náklady:
Cestovní pojištění včetně jízdy mimo sjezdovky - 90 Kč/den = 720 Kč/zájezd
Cestovní pojištění A30 Pandemic (zahrnuje i jízdu mimo sjezdovky) - 140 Kč/den =  1 120 Kč/zájezd

Možnost CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ přes nás:

A30 Sport

Kryje standartní nepříjemnosti - léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, storno objednaných služeb,...a pro náš důležité, že se vztahuje i na jízdu mimo vyznačené sjezdovky!

▪ pojištění léčebných výloh v zahraničí: 8.000.000 Kč
▪ pojištění odpovědnosti: 2.500.000 Kč
▪ pojištění zavazadel: 18.000 Kč
▪ úrazové pojištění: trvalé následku úrazu 360.000 Kč, smrt v důsledku úrazu 180.000 Kč
▪ pojištění nevydařené dovolené: 600 Kč / den hospitalizace, 300 Kč / spolupřihlášená osoba
▪ pojištění nákladů v případě nepojízdného vozidla: 7.500 Kč/osoba
▪ pojištění zpoždění hromadného dopravního prostředku: 100 Kč / hod max. 1.000 Kč/osoba
▪ pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci: 1.000.000 Kč
▪ pojištění zrušení objednaných služeb (v případě úmrtí blízké osoby, onemocnění, úrazu, živelné události, ztráty zaměstnání): 80-100 % stornopoplatků, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč

A30 Sport Pandemic

Kryje vedle standartních nepříjemností, které obsahuje i pojištění A30 SPORT (léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, klasické storno, ...), také situace spojené s pandemií covid-19 (léčební výlohy v zahraničí, zrušení objednaných služeb, zvýšení náklady na zpětnou přepravu)! Takže jsi v cajku! Nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19)

ROZŠÍŘENÍ PANDEMIC: pojištění / rozsah pojištění / limit pojistného plnění
pojištění léčebných výloh v zahraničí
a) ambulantní ošetření včetně předepsaných léků, hospitalizace a lékařské ošetřování během hospitalizace, přeprava do a z nejbližšího zdravotnického zařízení, přeprava pojištěného zpět do vlasti / 1.000.000 Kč
b) ubytování pojištěného v zahraničí v případě, že byla nařízená karanténa pojištěného / 1.000 Kč/1 noc, max. 14 nocí
pojištění zrušení objednaných služeb
a) nařízená karanténa pojištěného na území České republiky nebo v zemi trvalého pobytu pojištěného trvající v době nástupu na zájezd
b) nesplnění podmínek pro vycestování určených přepravcem nebo cestovní kanceláří pojištěným v době nástupu na zájezd (např. kontrola před nástupem do hromadného dopravního prostředku)
80 % stornopoplatku, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč
pojištění zvýšených nákladů na zpětnou přepravu
a) nezbytné cestovní náklady na dopravení pojištěného do vlasti po ukončení původně předpokládaného termínu konání zájezdu z důvodu karantény pojištěného, pokud pojištěný nebude moci použít původně předpokládaný dopravní prostředek, nejpozději však 14 dní po ukončení předpokládaného termínu konání zájezdu / 8.000 Kč/osoba, celkem max. 32.000 Kč

Nárok na pojistné plnění z pojištění PANDEMIC vznikne za podmínky, že:
- vycestování nastalo z území České republiky nebo z krajiny trvalého pobytu pojištěného a v době platnosti pojistné smlouvy. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění.
- škodová událost byla hlášena pojistiteli nebo poskytovateli asistenčních služeb (Eurocross Assistance Czech Republic) nejpozději 24 hodin po vzniku podezření, resp. po nařízení karantény z důvodu podezření na onemocnění klasifikované Světovou zdravotnickou organizací jako epidemie/pandemie. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 7 nocí v residenci Tonale (150m od sjezdovky)
 • SKIPASS - na 5 dní do střediska Pontedilegno - Tonale (100 km). Možnost zakoupit i skipass na 4/6 dní
 • PROGRAM – soutěže, workshopy, párty, akce, turnaje, (co covid dovolí...)
 • FINÁLNÍ ÚKLID - takže odjezd úplně na pohodu :-)
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7, 1 delegát na max. 20 lidí
 • POBYTOVÁ TAXA - 1,5 EUR/noc
 • FOTO – po návratu do ČR
 • SPOTŘEBA - vody a el.energie
 • EXTRA LAYNO SLUŽBY - výuka, odvoz k doktorovi,...
 • Nečekají tě ŽÁDNÉ SKRYTÉ POPLATKY - veškerá nástupní místa i pobytová taxa jsou v ceně! Nevymýšlíme si nesmyslné manipulační poplatky, neplatíte nám za odvoz do/z nemocnice - prostě nejsme chuji a hrajeme fér!
 • Jídlo – každý apartmán má plně vybavenou kuchyňku + možnost využít donášku snídaní či služeb Layno kuchařky
 • DOPRAVA - ale není to tak daleko - autem jsi z Česka na místě za nějakých 8 až 10 hodin
 • POVLEČENÍ A RUČNÍKY - možnost zapůjčit na místě za 15 EUR
 • VRATNÁ KAUCE – 50 EUR/osoba
 • ZAPŮJČENÍ LAVINOVÉHO VYBAVENÍ - pípák, sonda, lopata za 10 EUR/den nebo 30 EUR/pobyt
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - můžeme tě pojistit (i včetně pojištění A30 Sport Pandemic, kryjící nepříjemnosti s covid-19)

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
11 890 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY
11 690 Kč
Cena zájezdu pro 4-5 OSOB
11 490 Kč
Cena zájezdu pro 6 A VÍCE OSOB
11 290 Kč
SLEVA - přihlášení do 24. prosince 2021
-300 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"
-300 Kč
SLEVA - spaní na rozkládací pohovce ve 2 lidech
-300 Kč/os
SLEVA - 4denní skipas
-700 Kč
PŘÍPLATEK - 6denní skipas
+700 Kč
PŘÍPLATEK - neobsazené místo na apartmánu (v 5 lidech)
+400 Kč/os
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev (pouze za vlastní dopravu)

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Zuzka Kozáková

Zájezd zájezd Snow Fun RIDE! - Les Orres (2015)

Božíí. Našla jsem cestovku, která mi sedla. Poprvé a rozhodně né naposledy. Uvidíme se v Chorvatsku jupíííí :D

Kateřina Šamajová

Zájezd Snow Fun RIDE! - "Snow Feast" (2017)

Samotnou mě překvapilo jak moc se mi teď stýská, po partě bezva lidí co si užívají života naplno! Jela jsem poprvé, ale určitě ne naposled. Zážitků vela!!! Díky

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #7: Spolupracujeme se zajímavými partnery.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435