Cool Down ve FRANCII | LAYNO Tour

Cool Down ve FRANCII

Opalovačka na horách!
4. - 13. března 2022
FrancieFrancie, Puy St. Vincent
Přihlášeno: 80 lidí
Hory Lyže Párty Slunko Wellness Zima
Doprava + Foto + video + Program + Skipas + Ubytování + Wellness =
od 10 390 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

Kapacita zájezdu: 90 lidí
Předpokládaný termín vyprodání: prosinec 2021
Potřebný počet dnů dovolené: 5 (7. - 11. března 2022)
Layno crew na zájezdu: doplníme (ale bude to určitě top crew jako vždy  :-))

Zažij jedinečný zájezd do francouzských Alp! Vem prkno nebo lyže a pojeď s námi do francouzského střediska Puy Saint Vincent! Čeká na tebe 80 km širokých, téměř poloprázdných sjezdovek, hromada sněhuluxusní trasy na freeride, nádherné počasí, workshopy a parta mladých lidí! Zažiješ nezapomenutelný týden, Alpy jaké jsi ještě nezažil/a! Navíc ubytování je přímo na svahu a program bude opět bohatý! Tento zájezd si mega užiješ!

Zdá se ti 80 km sjezdovek málo?
Pak věř, že oněch 80 km v Puy je tak nádherných, že budeš určitě spokojený/a! Středisko je vertikálně mohutné, takže sjíždíš z 2700 m.n.m. do 1400 m.n.m. - převýšení 1300m! Díky své orientaci (sjezdovky jsou orientovány severovýchodně) jsou zde vynikající sněhové podmínky a kopce jsou téměř celý den pokryty slunečními paprsky! Navíc 50 % sjezdovek je v nadmořské výšce 2000 m.n.m a výše, což zaručuje opravdu skvělé sněhové podmínky! Sjezdovky jsou zde extrémně široké, takže si připadáš, jako by tam nikdo jiný krom tebe nebyl! Do Puy jezdíme již několik let a dny, kdy nebylo azuro a ideální sněhové podmínky, by se dalo na prstech jedné ruky spočítat!

Navíc po menším výšlapu k vrchulu La Pendine si můžeš sjet obrovský freeridový žlab v údolí Narreyroux (30-minutová jízda hromadou prašanu v údolí nikoho, při které zdoláš kilometrové převýšení a napojíš se opět na sjezdovky - kdo zažil, ten ví!). V rámci skipasu je v ceně také 1 den ježdění ve vedlejším středisku Pelvoux (dalších 25 km sjezdovek), kde jsme většinou úplně sami! Drtivá většina layňáků, kteří v Puy byli, si jej zamilovali a vrací se do něj opakovaně! Nač mít 300 km průměrných sjezdovek, když můžeš mít 80 km toho nejlepšího?! Tak co, zkusíš to s námi? Dej PUY šanci - nezklame tě! :-)

Středisko získává pravidelně v dotaznících od Layňáků průměrné hodnocení okolo 93 % (to je víc než jiná střediska, kde jsme v minulosti byli - Risoul, SuperDévoluy, ...)


Aktuální covid podmínky (3. listopadu 2021):

Vstup do země povolen všem, včetně turistů.

Při vstupu musí být předložen EU Digital Covid certicate - potvrzující očkování, prodělanou nemoc či negativní test (antigen/PCR 72 hodin předem). Všichni musí při vstupu do země vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

Hlavně se z toho neposrat!

Doba je divná, podmínky se mění hodně rychle a naprosto chápeme, že máš strach si zájezd rezervovat, protože prostě nevíš, co bude. Ale nemusíš! Za poslední 2 roky jsme museli díky covidu totálně změnit náš způsob plánování zájezdů a přizpůsobit se situaci. A to hlavně v pohledu k tobě a dalším lidem, co s námi jezdí. S ubytky a dopravci jsme se domluvili na co nejmenších zálohách, naplánovali jsme více destinací ve stejném termínu, nabízíme speciální covidové pojištění, v případě storna to s každým řešíme individuálně, nevydáváme žádné vouchery (a ani jsme to za poslední 2 roky nedělali),....To všechno proto, aby to pro tebe ve chvíli, kdy do toho hodí covid vidle, bylo co nejmíň bolestivé! Abychom ti mohli nabídnout jinou destinaci nebo ti vrátit celou nebo aspoň podstatnou část tvých peněz. Ti, kdo s námi jezdí pravidelně, ví, že jsme vždycky jednali férově a nic na tom nezměnil ani ten debilní covid!

Co se může stát a jak to vyřešíme:

 • Zájezd se neuskuteční z důvodu, že Francie uzavře hranice pro turisty, středisko nepojede, ubytka budou zavřené,... - buď si vybereš jiný zájezd (případný rozdíl cen vyrovnáme) a nebo ti vrátíme 100 % zpátky na účet!
 • Zájezd se uskuteční, ale ty nebudeš moct jet z důvodu, že před odjezdem budeš mít pozitivní test, budeš v karanténě,... - v takovém případě je dobré mít pojištění A30 Pandemic (nutno sjednat ve stejný den jako smlouvu o zájezdu) - pojišťovna ti pak uhradí 80 % našich storno poplatků a mi těch 20% použijeme na pokrytí nevratných záloh - pokud se nám ale podaří zálohy od ubytka a dopravců dostat zpět, tak si je nenecháme, ale pošleme je zpátky tobě! Pokud pojištění mít nebudeš, tak pak to s tebou budeme řešit individuálně a budeme dělat maximum pro to, aby byly tvoje storno poplatky co nejmenší.
 • Zájezd se uskuteční, ty na něj odjedeš, ale na místě covid dostaneš - opět je dobré mít pojištění A30 Pandemic, které nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19).

O možnostech různých druhů pojištění se dočteš v sekci "Program a doplňky"

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • 1 TERMÍN = VÍCE DESTINACÍ - to ať nemusíš rušit u šéfa dovolenou, když nás do Francie nepustí!
 • OSOBNÍ PŘÍSTUP DELEGÁTŮ - friendly layno crew, každodenní návštěvy, ranní donáška baget!
 • KVALITA NE KVANTITA - nejedeme masovku, 1 delegát na max. 20 lidí
 • VŠE MÁŠ V CENĚ - jak pobytovou taxu, tak veškerá nástupní místa - hrajeme fér!
 • PRŮM. HODNOCENÍ ZÁJEZDŮ PŘES 93 % - snažíme se, abyste se k nám vraceli!
 • NABITÝ PROGRAM - každý den párty, workshopy, soutěže, turnaje!
 • WELLNESS - po ježdění si můžeš užít krytý bazén a masáže!
 • TOP SKUPINOVÉ CENY - čím víc vás pojede, tím levnější to budete mít!
 • UBYTKO NA SVAHU - svah máš do 100m od postele!
 • LUXUSNÍ FREERIDE - jakmile jednou vystoupáš na vrcholky Col du Bal, budeš chtít pořád!
 • DALŠÍ STŘEDISKO V CENĚ SKIPASU - je libo Pelvoux - jeden den vyrazíme společně!
 • SUPER SNĚHOVÉ PODMÍNKY - vždycky dost sněhu a hodně sluníčka!
 • PROFI FOTO - nemusíš se o nic starat, náš profi produkční tým vše zařídí!
 • SLUŽBY NAVÍC - výuka na lyžích/snb, donášek snídaně až do postele, odvoz k doktorovi, ,... - vše ZADARMO, protože nám to přijde jako samozřejmost!
 • LIDSKÉ CHOVÁNÍ - neoháníme se právníky a obchodními podmínkami - je pro nás důležitější tvoje spokojenost než, pár korun navíc do naší kapsy!
 • KOMUNITA - ze zájezdu odjíždíš jako banda lidí, co se zná a bude se potkávat i po zájezdu!
 • BASECAMP - hudba, lavičky, úschovna věcí - vše na svahu, kde se Layňáci každý den potkávají!

Chci ušetřit

SLEVA "OPĚT S LAYNEM" - ať už jedeš s Laynem podruhé nebo podesáté, čeká tě sleva 300 Kč! SKUPINOVÁ SLEVA - čím více vás pojede, tím méně na osobu zaplatíte! V 6 a více lidech tak např. ušetříš 400 Kč na hlavu! A co víc - u Layna jsou i 2 lidi skupina! Pokud plánuješ vzít ještě větší bandu, kontaktuj nás - dáme ti individuální podmínky! JEZDIT S LAYNEM SE PROSTĚ VYPLATÍ!

Lokalita a ubytování

Lyžařské středisko Puy St. Vincent je vertikálně mohutný resort nacházející se v jižní části francouzských Alp. Sjezdovky jsou, v této na slunce velmi bohaté lyžařské oblasti, všeobecně strmější a prázdnější než v jiných střediscích. Skipas umožňuje nejen 1x týdně noční lyžování na osvětlených sjezdovkách, ale také návštěvu nedalekého střediska Pelvoux. Milovníci freeride ježdění by určitě měli vyzkoušet údolí Narreyroux, které nabízí několik hektarů nádherných prašanových terénů. Běžkařům je pak k dispozici 35 km kvalitně upravených běžkařských tratí.

Délka sjezdovek: 80 km

Počet sjezdovek: 35

Počet lanovek: 8 sedaček 

Délka běžeckých tratí: 35 km

Ubytování je opět zajištěno v residenci Les Gentianes, která je postavena v horní části Puy St. Vincent (1 800 m.n.m) a to v bezprostřední blízkosti tratí (100m), což umožňuje přímý přístup na sjezdovku. Residence se skládá ze 4 budov, ve kterých budeme bydlet i my a ze kterých je nádherný výhled na národní park Ecrins! K dispozici je také krytý bazén, lyžárna, recepce s wifi připojením nebo venkovní parkoviště (popř. kryté státní za poplatek). Vedle residence se nachází restaurace, pekárna, snack-bar a také obchod s potravinami. Do centra, kde se nachází další restaurace a obchody, je to asi 10 minut pěšky nebo 2 minuty skibusem (zdarma).

K dispozici budeme mít plně vybavené apartmány pro 2, 4, 6 a 8 osob. Každý apartmán disponuje vlastní koupelnouodděleným WC, plně vybavenou kuchyňkoubalkónem a boxem na lyže a prkna. Apartmány odpovídají francouzskému standardu (25-60m2, rozkládací pohovky, ...).

 

 

 

 

 

Neobsazené místo na apartmánu:
Skupina 8 osob - tvoje banda dostane 1 apartmán (pro 8 lidí) a 2 lidi dostanou slevu 300 Kč/os. za spaní na rozkládacím gauči (v případě, že bude daný apartmán ještě k dispozici)
Skupina 7 osob - tvoje banda dostane 1 apartmán pro sebe (pro 8 lidí), ale rozdělíte si mezi sebe příplatek 2100 Kč za neobsazené místo - tedy 300 Kč/každý (v případě, že bude daný apartmán ještě k dispozici)
Skupina 6 osob - tvoje banda dostane jeden apartmán (pro 6 lidí) a 2 lidi dostanou slevu 300 Kč/os. za spaní na rozkládacím gauči (v případě, že bude daný apartmán ještě k dispozici)
Skupina 5 osob - tvoje banda dostane 1 apartmán pro sebe (pro 6 lidí), ale rozdělíte si mezi sebe příplatek 2100 Kč za neobsazené místo - tedy 400 Kč/každý (v případě, že bude daný apartmán ještě k dispozici)
Skupina 4 osob - tvoje banda dostane jeden apartmán (pro 4 lidí) a 2 lidi dostanou slevu 300 Kč/os. za spaní na rozkládacím gauči (v případě, že bude daný apartmán ještě k dispozici)
Skupina 3 osob - varianta č.1 -  namixujeme tě na apartmán pro 6 osob s jinou skupinkou (2 až 3člennou), kdy za případné volné místo na apartmánu neplatíš, ale dost možná bude 1 člověk spát na gauči (sám). Varianta č.2 - dostanete apartmán pro 4 osoby jenom pro sebe, ale rozdělíte si mezi sebe příplatek za volné místo - 700 Kč/každý (v případě, že bude daný apartmán ještě k dispozici)
Skupina 2 osob - varianta č.1 -  namixujeme tě na apartmán pro 4 až 6 osob s dalšími lidmi (1 až 3 osoby), kdy za případné volné místo na apartmánu neplatíš. Varianta č.2 - dostaneš studio pro 2 osoby jenom pro sebe (s rozkládacím gaučem pro 2), ale doplatíš si - 800 Kč/každý (v případě, že bude daný apartmán ještě k dispozici)
Jedeš sám/a - nevadí, určitě nebudeš jediný/á. Na apartmán tě dáme dohromady s dalšími jedinci nebo skupinami a bude to pecka! Pokud to jde, dáváme osoby cestující samostatně k sobě na apartmán.

POZOR! - spaní ve 2 na rozkládací pohovce poskytujeme se SLEVOU ve výši 300 Kč/os.!

Doprava

14364730_652650851569633_1715553391695898035_nDo prosluněné Francie tě dovezeme klimatizovaným busem, ve kterém si budeš moct koupit pivo a jiné nápoje, zkouknout nějaký ten film a pokecat s ostatníma :) V našich busech to prostě žije a ještě než dorazíme do cíle, budeš určitě znát všechny spolucestující!

Nástupní místa jsou VŠECHNA V CENĚ ZÁJEZDU!

14462878_652654498235935_7861526711100907148_nNÁSTUPNÍ MÍSTA: 

Opava, Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň (v případě větší skupinky lidí také jiná města na trase autobusu).

Je to sice delší cesta, ale nemusíš se bát - Layno atmosféra a nějaké vychytávky ti tu cestu zpříjemní a zkrátí :-) 

Odjezd do Francie: v pátek ve večerních hodinách (Opava okolo 19:00, Ostrava 19:30, Olomouc 21:00, Brno 22:00, Praha 0:30) - časy jsou přibližné, před odjezdem je ještě upřesníme!
Příjezd zpět do ČR:
v neděli v brzkých ranních/dopoledních hodinách

Do Francie lze cestovat s platným občanským průkazem!

V případě, že nepojedeš s námi busem a využiješ VLASTNÍ dopravu, tak tě čeká SLEVA ve výši 2000 Kč!

Program a doplňky

Celý týden budou probíhat zajímavé soutěže nejen na lyžích/SNB, ale i vědomostní, pivní a trošku hazardní. Máme pro tebe připravené workshopy na servis lyží/SNB, na pohyb ve volném terénu a také na masáže. Pokud jsi lyžařský/SNB začátečník, nevadí, zdarma tě to na našich zájezdech naučíme v rámci každodenní výuky! S námi se prostě nudit nebudeš! A když už toho na tebe bude moc, tak není nad pořádný relax v bazéně nebo u naší masérky! Postaráme se o to, aby to pro tebe byl nezapomenutelný týden!

 • Soutěže a turnaje (sportovní, alkoholové, vědomostní i hazardní…)
 • Workshopy (netradiční sporty, aktivity a vychytávky)
 • Výuka na prknech a lyžích (pro začátečníky, zdokonalení, …)
 • A MNOHEM VÍC (jednou zkusíš a poznáš :-))

Možné příplatky/další náklady:
Cestovní pojištění včetně jízdy mimo sjezdovky - 90 Kč/den = 900 Kč/zájezd
Cestovní pojištění A30 Pandemic (zahrnuje i jízdu mimo sjezdovky) - 140 Kč/den = 1 400 Kč/zájezd

Možnost CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ přes nás:

A30 Sport

Kryje standartní nepříjemnosti - léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, storno objednaných služeb,...a pro náš důležité, že se vztahuje i na jízdu mimo vyznačené sjezdovky!

▪ pojištění léčebných výloh v zahraničí: 8.000.000 Kč
▪ pojištění odpovědnosti: 2.500.000 Kč
▪ pojištění zavazadel: 18.000 Kč
▪ úrazové pojištění: trvalé následku úrazu 360.000 Kč, smrt v důsledku úrazu 180.000 Kč
▪ pojištění nevydařené dovolené: 600 Kč / den hospitalizace, 300 Kč / spolupřihlášená osoba
▪ pojištění nákladů v případě nepojízdného vozidla: 7.500 Kč/osoba
▪ pojištění zpoždění hromadného dopravního prostředku: 100 Kč / hod max. 1.000 Kč/osoba
▪ pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci: 1.000.000 Kč
▪ pojištění zrušení objednaných služeb (v případě úmrtí blízké osoby, onemocnění, úrazu, živelné události, ztráty zaměstnání): 80-100 % stornopoplatků, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč

A30 Sport Pandemic

Kryje vedle standartních nepříjemností, které obsahuje i pojištění A30 SPORT (léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, klasické storno, ...), také situace spojené s pandemií covid-19 (léčební výlohy v zahraničí, zrušení objednaných služeb, zvýšení náklady na zpětnou přepravu)! Takže jsi v cajku! Nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19)

ROZŠÍŘENÍ PANDEMIC: pojištění / rozsah pojištění / limit pojistného plnění
pojištění léčebných výloh v zahraničí
a) ambulantní ošetření včetně předepsaných léků, hospitalizace a lékařské ošetřování během hospitalizace, přeprava do a z nejbližšího zdravotnického zařízení, přeprava pojištěného zpět do vlasti / 1.000.000 Kč
b) ubytování pojištěného v zahraničí v případě, že byla nařízená karanténa pojištěného / 1.000 Kč/1 noc, max. 14 nocí
pojištění zrušení objednaných služeb
a) nařízená karanténa pojištěného na území České republiky nebo v zemi trvalého pobytu pojištěného trvající v době nástupu na zájezd
b) nesplnění podmínek pro vycestování určených přepravcem nebo cestovní kanceláří pojištěným v době nástupu na zájezd (např. kontrola před nástupem do hromadného dopravního prostředku)
80 % stornopoplatku, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč
pojištění zvýšených nákladů na zpětnou přepravu
a) nezbytné cestovní náklady na dopravení pojištěného do vlasti po ukončení původně předpokládaného termínu konání zájezdu z důvodu karantény pojištěného, pokud pojištěný nebude moci použít původně předpokládaný dopravní prostředek, nejpozději však 14 dní po ukončení předpokládaného termínu konání zájezdu / 8.000 Kč/osoba, celkem max. 32.000 Kč

Nárok na pojistné plnění z pojištění PANDEMIC vznikne za podmínky, že:
- vycestování nastalo z území České republiky nebo z krajiny trvalého pobytu pojištěného a v době platnosti pojistné smlouvy. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění.
- škodová událost byla hlášena pojistiteli nebo poskytovateli asistenčních služeb (Eurocross Assistance Czech Republic) nejpozději 24 hodin po vzniku podezření, resp. po nařízení karantény z důvodu podezření na onemocnění klasifikované Světovou zdravotnickou organizací jako epidemie/pandemie. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění.

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 7 nocí, v residenci Les Gentianes (100m od sjezdovky)
 • SKIPASS - na 6 dní - středisko Puy St. Vincent + středisko Pelvoux (1 den)
 • DOPRAVA – z ČR a zpět, klimatizovaným párty busem
 • PROGRAM – soutěže, workshopy, párty, akce, turnaje, ...
 • WELLNESS – krytý bazén
 • FOTO – po návratu do ČR
 • POBYTOVÁ TAXA - 1,5 EUR/noc
 • VŠECHNA NÁSTUPNÍ MÍSTA - je jedno, kde nastoupíš
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7, 1 delegát na max. 20 lidí
 • ZÁKONNÉ POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku CK
 • EXTRA LAYNO SLUŽBY - výuka, donáška snídaně, odvoz k doktorovi,...
 • SPOTŘEBA - vody a el.energie
 • Nečekají tě ŽÁDNÉ SKRYTÉ POPLATKY - veškerá nástupní místa i pobytová taxa jsou v ceně! Nevymýšlíme si nesmyslné manipulační poplatky, neplatíte nám za odvoz do/z nemocnice - prostě nejsme chuji a hrajeme fér!
 • JÍDLO – každý apartmán má plně vybavenou kuchyňku + možnost využít donášku snídaní či služeb Layno kuchařky
 • POVLEČENÍ - možnost zapůjčit na místě za 8-10 EUR/týden
 • VRATNÁ KAUCE – 80 EUR/osoba
 • MASÁŽE – cca 15 EUR/hod. u Layno masérky
 • OBĚDY/VEČEŘE - od naší skvělé Layno kuchařky, 6-10 EUR/porce
 • ZAPŮJČENÍ LAVINOVÉHO VYBAVENÍ - pípák, sonda, lopata za 10 EUR/den nebo 30 EUR/týden
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - můžeme tě pojistit (i včetně pojištění A30 Sport Pandemic, kryjící nepříjemnosti s covid-19)

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
11 690 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY
11 490 Kč
Cena zájezdu pro 4-5 OSOB
11 390 Kč
Cena zájezdu pro 6 A VÍCE OSOB
11 290 Kč
SLEVA - přihlášení do 30. listopadu 2021
-300Kč
SLEVA - vlastní doprava
-2 000 Kč
SLEVA - spaní na rozkládací pohovce (ve 2)
-300 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"
-300 Kč
PŘÍPLATEK - neobsazené místo na apartmánu
400-700 Kč
PŘÍPLATEK - studio pro 2 (spaní na rozkládací pohovce)
800 Kč/os.
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev (pouze za vlastní dopravu)

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Ondřej Šváb

Zájezd Snow Fun Ride! 2013 - Praloup, FR

Alpy s Layno Tour? Neskutečná banda super lidiček co si užívali každou vteřinou této pohodové a extra levné dovolené. Freerideový zážitek a večery společných her plné zábavy a nových známostí. Předem bych si nenechal ujít další takovou párty!

Zuzana Kutálková

Zájezd Zájezd Snow Fun Ride! 2014 - Puy st. Vincent, FR

Jedním slovem B-O-Ž-Í !!!

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #8: Participace na zájezdech.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435