Laynopárty na horách | LAYNO Tour

Laynopárty na horách

Vydáno dne 17. Kvě 2014 v kategorii Cestopisy / Zážitky

O tom, jak se na LAYNO zájezdech sportuje, paří, pije a jestli je to „na hovno“, se ve francouzských Alpách na vlastní kůži přesvědčila sportovní redaktorka redakce Sokolská33 Karolína Vachová.
_MG_0976 (Large)  _MG_1029 (Large)
Do střediska Risoul jsme dorazili ve večerních hodinách za tmy. Všichni upadli do postelí „společenským vyčerpáním“, soudím podle welcome drinků a piv podávaných od chvíle, kdy autobus nastartoval motor. Určitě se na nás ale podepsala i dlouhá cesta autobusem, která koneckonců utekla mnohem rychleji, než jsem očekávala. Během jízdy jsme měli jednu delší asi dvouhodinovou neplánovanou přestávku ve Švýcarsku kvůli defektu na vozíku se zavazadly, kterou ve výsledku většina lidí ocenila a využila k relaxování na louce s výhledem na zasněžené pohoří.

IMG_1352 (Large)  _MG_1159 (Large)

O to krásnější bylo probuzení do neznámého. Už z balkónu mě vítalo neuvěřitelné horské panorama a slunce bijící do očí. Prozkoumala jsem okolí, pokochala se panensky čistou přírodou a nadýchala se čerstvého vzduchu. Tolik pozitivní energie, kterou jsem se dokázala nabít během chvíle jen díky krásnému prostředí, bych jinde neposbírala ani za měsíc usilovné meditace.

Po obědě nezbývalo nic jiného než se vydat otestovat 187 km sjezdovek. Už na lanovce mi došlo, že to asi nebude jen tak. Středisko se rozléhalo do neskutečné dálky, pode mnou jsem viděla jen nějaké mravenečky sjíždějící z kopce dolů. Teď se na svah vydávám já a pociťuji opravdové nadšení. Tolik možností! Chtělo se mi pištět radostí. Sjížděla jsem po skvěle upraveném sněhu a v tu chvíli mě napadlo, že ten, kdo ještě nelyžoval v Alpách, jakoby nelyžoval vůbec. Už nikdy se mi nebude chtít lyžovat někde v Česku, kde je strašný sníh, krátké plytké „kopečky“ a fronty nervózních a nepříjemných Čechů šlapajících si po lyžích při čekání na lanovku.

_MG_3953 (Large)   _MG_1148 (Large)

Po lyžovačce následoval vždy nějaký program, ještě pod svahem jsme měli možnost zábavy na sněhu á la aprés ski party. Hráli naši DJové Derek s Richiem a do toho Jiřina z reggae skupiny Badboyz rapoval své neuvěřitelně chytlavé texty. Ti samí se starali o hudbu na každé akci s českou účastí a sklízeli opravdu obrovský úspěch. V rámci aprés ski se konaly i různé workshopy. Nejvíce oblíbený byl workshop „vystajluj si tričko“ a „nauč se masírovat“. Vytunit si své triko přicházeli i cizinci, kteří byli do techniky s akrylovými barvami úplně zapáleni. Rychlokurz masírování probíhal pod dohledem naší zkušené masérky Verči, přezdívané Bambulky, která předváděla dvojicím jak si jednoduše a příjemně odblokovat krční páteř a uvolnit ztuhlé svaly.

Večer se buď zase pařilo, nebo se hrály společenské hry. Pořádaly se také Footshop headshoot contest, poker night, soutěž v exování piva či Bacardi-pong. Pokud jste o poslední zmíněné lehce alkoholové hře ještě nikdy neslyšeli, tak vám mohu prozradit, že jde o mutaci beer-pongu spočívající v házení míčku do soupeřova kelímku. Čím více zásahů, tím více protivník pije. Trochu vážnější zábava, pokerový turnaj, nebyl až tak plný poker faců, ale spíš přátelského hecování – no tak přihoď, pojď, zariskuj trochu, já stejně nic nemám. Já jsem se spokojila s třetím místem, vráceným vkladem, plus s pěti „očkama“ navrch a nějakými věcnými cenami od sponzorů – bambulkou na helmu a dvěma balíčky sušeného masa Jerky. Jooo! No a o večírcích není ani potřeba mluvit, co vám budu povídat, sešla se skvělá parta lidí, která by roztančila i mrtvolu. Takže se vždy kalilo až do rána. O to menší účast byla na ranních rozcvičkách, kde přišli jen opravdoví odvážlivci.

_MG_2589 (Large)   _MG_2597 (Large)   _MG_1227 (Large)

Suma sumárum mě tento zájezd velmi překvapil, hlavně osobním přístupem a všelijakým programem na každý den. Trochu mi to připadalo jako tábor pro dospělé. Jedinou věc, kterou bych organizátorům vytkla, že celý pobyt utekl neskutečně rychle a jen co jsem si vybalila svých pět švestek (nebo spíš mega zavazadel), tak jsem je musela zase sbalit a odnášet do autobusu.

 


Sdílej lejno dál

Facebook Twitter Google Email


Kam dál


Kategorie

Co říkají naši zákazníci

Dana Gajdičiarová

Zájezd Adventure RIDE! -NORSKO

Moc děkujeme za možnost vyjet s Vámi za krásami Norska, které opravdu stály za to! Skvěle organizovaný zájezd, báječní lidé, super delegáti, kteří ví, jak podpořit ("pojďte, už jen 4 km") a prostě všechny chvíle byly báječné a moc jsme si je užili! Vřele všem doporučujeme

Michael Draisatl

Zájezd Zájezd Summer RIDE! 2013

Celkový dojem výborný. Určitě bych jel znovu. Třeba i na podobný zimní zájezd. V pohodě lidi a organizace.

Důvod #8: Participace na zájezdech.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435