Za prašanem do ÍRÁNU! | LAYNO Tour

Za prašanem do ÍRÁNU!

Exotická lyžovačka na blízkém východě!
20. - 28. února 2021
IranIran, Dizin, Írán
Přihlášeno: 9 lidí
Exotika Hory Kultura Lyže Snowboard Zima
Doprava + Foto + video + Jídlo + Letadlo + Skipas + Ubytování =
23 590 - 24 990 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

Kapacita zájezdu: 20 lidí
Počet nocí/dnů lyžování: 6 nocí na hostelu / 7 dní skipas
Předpokládaný termín vyprodání: prosinec 2020
Potřebný počet dnů dovolené
: 5 (22. - 26. února 2021)
Layno crew na zájezdu: doplníme (ale opět to budou ti nejlepší z nejlepších)

Zdá se ti Gruzie, Ukrajina, Sibiř nebo Turecko málo exotické? Tak si představ odpaňování prašanových svahů na Blízkém východě! Ano, čteš správně, po loňské premiéře jsme pro tebe opět připravili regulérní porno jízdu v Íránu.  Čekají tě pojezdy nekonečným prašanovým polem, exotika, místní kultura a nespočet zážitku v partě stejně mladých nadšenců, jako jsi ty! Nevaž se a odvaž se s námi sjíždět ty největší pecky, které Blízký východ nabízí!

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • NEMUSÍŠ SE BÁT CORONY - pokud korona zabrání odjezdu, dostaneš od nás 100 % částky zpět na účet! To je fér, ne?
 • 1 TERMÍN = VÍCE DESTINACÍ - to ať nemusíš rušit u šéfa dovolenou, když nás do Íránu nepustí!
 • LUXUSNÍ FREERIDE - ty nekonečná prašanová pole snad ani nejde popsat slovy! Až to uvidíš, tak se pos....
 • JINÁ KULTURA - Írán je přece jen trochu jiný svět - kulturou, kuchyní, lidmi...však to poznáš!
 • ZIMNÍ EXOTIKA - úplně jiný svět oproti tomu, na co jsi zvyklý!
 • LETECKY Z PRAHY - žádné přejezdy, veškeré zavazadla v ceně - prostě Layno komfort!
 • SMĚŠNĚ LEVNÉ - to jsme ještě nikde nezažili - na svahu se najíš za 50 Kč!
 • ÍRÁNCI - strach a obavy nech doma, Íránci jsou nejvíc super - přátelští, pohostinní a milí!
 • SUPER LAYNO ATMOSFÉRA - jede nás 20, žádná masovka, takže to bude osobnější friendly atmosféra!
 • POLOPENZE V CENĚ - nemusíš tak řešit vaření, vše dostaneš přímo pod nos!
 • TÝDEN BEZ ALKOHOLU - to můžeš brát sice jako negativum, ale není od věci si dát trochu voraz!

Chci ušetřit

SLEVA "OPĚT S LAYNEM" - ať už jedeš s Laynem podruhé nebo podesáté, čeká tě sleva 300 Kč! SKUPINOVÁ SLEVA - čím více vás pojede, tím méně na osobu zaplatíte! V 6 a více lidech tak např. ušetříš 600 Kč na hlavu! A co víc - u Layna jsou i 2 lidi skupina! Pokud plánuješ vzít ještě větší bandu, kontaktuj nás - dáme ti individuální podmínky! JEZDIT S LAYNEM SE PROSTĚ VYPLATÍ!

Lokalita a ubytování

Odpaňovat svahy budeme v největším středisku Íránu - Dizín, které leží 65 km od hlavního města Teherán. Středisko se nachází v nadmořské výšce 2 500 - 3 700 m.n.m., díky této výšce Dizín patří mezi nejvýše položená střediska na světě! Můžeš se tak nechat vyvést do neuvěřitelných 3 600 m.n.m. a pak prášit s 1200m převýšením po zasněžených planinách, po kterých nikdo před tebou nejel! Díky své poloze středisko disponuje kvalitními sněhovými podmínkami a to od listopadu až do května. Pohoří Alborz, ve kterém se středisko nachází, připomíná obrovské pastviny, po kterých se dá jezdit prakticky kdekoliv! To ocení zejména freerideři, kterým toto středisko nabízí nespočet možností, jak se v nekonečném bílém poli vyřádit!

Počet lanovek: 16 (4 gondoly, 3 sedačky, 9 vleků)

Výškový profil: 2 500 - 3 700 m.n.m.

Počet sjezdovek: 23

Ubytování je zajištěno v rodinném hostelu (6 nocí), který se nachází 5 km od střediska. Ale nezoufej, v ceně zájezdu máš i každodenní transport z hostelu do střediska a zpět! Hostel je prostý, nečekej žádný luxus (jako třeba u zájezdů do Turecka). Na druhou stranu se ale můžeš těšit na velmi pohostinný personál hostelu, který se postará o to, aby sis pobyt maximálně užil a co nejvíce poznal íránskou kulturu. To obnáší i místní kuchyni, jelikož v ceně pobytu máš i chutnou lokální polopenzi.

V hostelu budeš moct využít i útulný obývák a kuchyňku - ale vzhledem k tomu, že máš v ceně polopenzi a obědy si budeš kupovat za levný peníz na svahu, to asi nehrozí :-)

Doprava

Letecky - let z Prahy do Íránu (Teheránu) s Turkish Airlines (s přestupem v Istanbulu)!
Žádné doplatky za zavazadla - v ceně je 30 kg zavazadlo + snb/lyže + příruční zavazadlo
Žádné nutný transfer na letiště v okolních zemích - odlet je z Prahy!
Žádné doplatky za transfer v Íránu z letiště na ubytko - transfer je v ceně!
Odlet z Prahy v sobotu 20. února v 19:05 a další den brzo ráno (5:35) jsi v Íránu! Z Teheránu se pak busem přesunem na hostel, kde se ubytujeme, nasnídáme a můžeme vyrazit brázdit svahy!
Návrat do Prahy v neděli 28. února (odlet z místa 3:00 a 9:05 jsi v Praze)

Pro cestování do Íránu je nutný platný cestovní pas a vízum!

Vízum do Íránu:
- není zahrnuto v ceně zájezdu (50-80 EUR)
- žádost se podává elektronicky (https://evisatraveller.mfa.ir) - vyplněním získám potvrzení (nejedná se ještě o samotné vízum) - s potvrzením žádám o vízum buďto na íránské ambasádě v Praze nebo po příletu na letišti v Teheránu
- Pro vyplnění žádosti je potřeba:

 • Kopie/sken pasu (biometrický, platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu) ve formátu jpeg do 500 kb o minimálních rozměrech 800×600 pixelů. Pouze hlavní strana pasu s fotkou (ne celá dvojstrana)
 • Aktuální fotografie v jpeg do 500 kb s minimálním rozlišením 400×600 pixelů. Většinu fotografie by měla vyplňovat vaše hlava, na bílém pozadí. Na fotce bys neměl/a mít brýle.

Pro následné vyzvednutí víza (na ambasádě nebo na letišti) je potřeba mít s sebou:

 • vytištěné potvrzení (viz výše)
 • biometrický pas platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu
 • potvrzení v angličtiny o cestovním pojištění (musí být v něm přímo uvedeno "Islamic republic of Iran")
 • potvrzení o ubytování v Íránu (dodáme my)
 • peníze na vízový poplatek (50-80 EUR - podle místa; na ambasádě lze platit pouze kartou a vízum stojí 50 EUR)

Pro získání víza do Íránu nesmíš mít v pase razítko z Izraele (v takovém případě je potřeba požádat o nový pas). Víza do Íránu se již nedávají do cestovního pasu, ale na samostatný papír, takže s cestováním do USA by neměl být problém.

DOPORUČUJEME žádost o vízum na ambasádě
potvrzená částka 50 EUR - na letišti se částka může lišit; kratší doba čekání - na letišti můžeš čekat i několik hodin; první návštěvu na ambasádě musíš absolvovat sám/a (dávají se otisky prstů), nicméně druhou návštěvu (vyzvednutí víza) na ambasádě za tebe může absolvovat někdo jiný s plnou mocí - rádi vyřešíme za vás my!

Program a doplňky

Kromě odpaňování bílých svahů tě čeká hlavně pořádný kulturní zážitek! Írán je fest zajímavá země a mediální obraz, který se mu dostává, není vůbec pravdivý! Íránci jsou jedni z nejvíc přátelských lidí, které jsme během našeho cestování potkali. K tomu výborná íránská kuchyně, na kterou budeš ještě dlouho vzpomínat. Jeden den vyrazíme volitelně taky na celodenní výlet do hlavní metropole - Teheránu, kde navštívíme obrovský bazar, slavnou Azadi tower a dáme si ty největší místní dobroty! Ceny v Íránu jsou navíc tak nízké, že budeš mít problém utratit to, co si rozměníš! V Íránu na tebe nečekají jenom nádherné vysoké kopce a prázdné planiny plné prašanu, ale taky obrovský kulturní zážitek, který ti utkví v paměti hooodně dlouho!

SPECIÁLNÍ COVID-19 PODMÍNKY:
Vzhledem k debilním okolnostem, které korona přinesla, jsme pro tebe vymysleli speciální podmínky, takže se nemusíš bát si u nás zájezd koupit.

 1. V případě, že nebude možné na zájezd kvůli jakýmkoliv koronavirovým opatřením odcestovat, popř. to bude znemožněno přímo tobě (např. kvůli pozitivitě nebo karantény) a dáš nám o tom vědět alespoň 7 dní před odjezdem, tak dostaneš 100 % částky zpět (při méně než 7 dnech to budeme řešit individuálně u každého zájezdu, ale určitě se taky nějak domluvíme)! Ne žádné vouchery, ale prachy na tvůj účet! Samozřejmě pokud nás v těchto sračkózních časech budeš chtít podpořit a necháš si místo poslání peněz raději vystavit voucher, bude happy jak dva grepy. Ale to už necháme na tobě!
 2. Do termínu odjezdu budeme neustále checkovat situaci (jak u nás, tak v cílové destinaci) a nejpozději měsíc před odjezdem ti dáme vědět, zda se pojede nebo ne. Nebudeme tě zbytečně tahat za nos do poslední chvíle jenom proto, abychom drželi co nejdéle tvoje peníze. Pokud bude jasné, že se zájezd nemůže uskutečnit, dáme ti vědět co nejdřív. Samozřejmě se situace může změnit i během toho posledního měsíce, ale to už neovlivníme.
 3. Chápeme, že když už si v práci nahlásíš dovolenou na konkrétní termín a pak se zájezd nebude moci uskutečnit kvůli nějakým opatřením, tak je rušení dovolené opruz, ze kterého tvůj šéf nebude mít radost. Proto jsme letošní zimní nabídku koncipovali tak, aby bylo ve stejný termín více zájezdů do různých lokalit! Takže když se zruší tvůj zájezd, budeš mít možnost jet ve stejný termín jinam (když budou volné kapacity) a neřešit změnu termínu dovolené v práci. V případě přeplatku ti samozřejmě zbytek vrátíme. A při výpočtu ceny na nový zájezd ti budeme počítat datum přihlášení na původní zájezd.  V termínu Íránu se bude paralelně konat zájezd do Turecka a Gruzie!

Tak co, dobrý, ne? :-) U nás není potřeba se strachovat... Ti, co s námi jezdí pravidelně, ví, že nejsme žádní chuji a že se všemi jednáme férově... Žádné šméčka a neférové jednání (jak někteří v březnu, že...)! My jsme během korony žádné vouchery nevydávali a posílali 100 % částky zpátky Layňákům. Snad tu svini koronu všichni zdravotně a finančně zvládneme. Hlavně se z toho neposrat... :p

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 6 nocí v hostelu ve vesničce Dizin (3km od střediska)
 • LETENKY – z Prahy s Turkish Airlines, včetně zavazadel (odbavené + lyžařské vybavení)
 • SKIPASS - na 7 dní do střediska Dizin
 • TRANSPORTY – mikrobusy z/na letiště a z/do střediska
 • POLOPENZE – 6x snídaně a večeře přímo v hostelu v Dizinu
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - NOVĚ, pojištění léčebných výloh (včetně jízdy mimo sjezdovky), zavazadel, odpovědnosti, úrazu, zrušení objednaných služeb (storno poplatky) a nákladů na technickou pomoc při záchranné akci
 • FOTO ZE ZÁJEZDU – po návratu do ČR
 • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7 jsou tu pro tebe
 • POBYTOVÁ TAXA – 1 EUR/noc
 • VÍZA – 50 až 80 EUR
 • OBĚDY – na svahu si koupíš jídlo za levný peníz
 • ZAPŮJČENÍ FREERIDE VYBAVENÍ – pípák, lopata, sonda 10 EUR/40 EUR (den/pobyt)

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
24 990 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY
24 790 Kč
Cena zájezdu pro 4-5 OSOB
24 590 Kč
Cena zájezdu pro 6 A VÍCE OSOB
24 390 Kč
SLEVA - přihlášení do 20. listopadu 2020
-500 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"
-300 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev (pouze za vlastní dopravu)

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Ján Papulák

Zájezd Snow Fun RIDE! - Epic Battle

Nádherný, dobře zorganizovaný týden na horách s výbornými delegáty a kupou zábavných aktivit, luxusní večeře od Sáji a snídaně do postele. Už teď se těším na další zájezd

Michaela Holubová

Zájezd Snow Fun Ride! - "Snow Feast" (2017)

S Laynotour jsem jela poprvé a neznala jsem vůbec nikoho. Proto chci povzbudit všechny, kteří tápou, aby se do toho nebáli jít sami nebo i se skupinou. Komunita mladých lidí vás pohltí!

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #7: Spolupracujeme se zajímavými partnery.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435