Treky jihozápadním NORSKEM! | LAYNO Tour

Treky jihozápadním NORSKEM!

Fjordy, horské túry, ledovce a vodopády
1. - 15. srpna 2021
NorskoNorsko, jihozápadní pobřeží
Přihlášeno: 65 lidí
Adrenalin Hory Seznámení Slunko Stan
Doprava + Foto + video + Průvodce + Stan =
10 890 - 12 390 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

VYPRODÁNO! Ale i tak můžeš poslat přihlášku - je možné, že někdo odpadne a ty budeš první pod čarou :-)

Kapacita zájezdu: 65 lidí
Potřebný počet dnů dovolené: 10 (2.-6.8., 9.-13.8. 2021)
Layno crew na zájezdu: Honza + Tomáš + Andy + Koudy + Bungee

tom

NOVĚ jsme zájezd do Norska prodloužili o 3 DNY a přidali do programu NOVÉ MÍSTA, takže si to užiješ ještě víc!

Poznej krásy jedné z nejkrásnějších evropských zemí! Neuvěřitelné výhledy na dlouhé fjordy, výšlap na ledovec, vysoké skalní stěny, nejkrásnější vodopády Norska, divoké řeky s průzračnou vodou, horské túry,...Na vlastní kůži se tak může přesvědčit, že Norsko nabízí co se přírody a krajiny týče, to nejlepší v Evropě! Na některé místa budeš prostě jenom nevěřícně zírat s otevřenou pusou - až tak krásně tam je! :-)

Bojíš se zájezd koupit kvůli covidu? Ale no tak. Nemusíš! V ceně zájezdu má každý i cestovní pojištění  A30 Pandemic v hodnotě 1050 Kč, které kryje vedle standartních nepříjemností (léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, klasické storno, ...), také situace spojené s pandemií covid-19 (léčební výlohy v zahraničí, zrušení objednaných služeb, zvýšení náklady na zpětnou přepravu)! Takže jsi v cajku! Více o pojištění najdeš v sekci Program a doplňky.

COVID PODMÍNKY

Co když se zájezd nebude moct uskutečnit kvůli vládním opatření, které znemožní odcestování do Norska? Co když Norsko nepovolí vstup cizincům na své území? Co když ten sajrajt těsně před odjezdem chytnu nebo budu muset do karantény a nebudu tak moct jet? Tvoji nejistotu naprosto chápeme a snažili jsme to vymyslet tak, aby to pro tebe bylo co nejvíc v pohodě. A pro nás taky aspoň trochu. A nejde jenom o nějakou povinnost ze strany státu, ale i my chceme to riziko šíření co nejvíc eliminovat. Takže poslouchej...

 1. Zájezd se neuskuteční kvůli vládním nařízením Norska nebo Česka (zákaz vycestování, norské hranice uzavřené pro turisty, zavřené kempy, omezení na trajektech...) nebo se nevlezeš do kapacity určené vládním opatřením (např. omezená kapacita do autobusu/do kempu/...) = DOSTANEŠ 100 % ČÁSTKY ZA ZÁJEZD ZPĚT NA ÚČET
 2. Nemůžeš se zúčastnit zájezdu z jakéhokoliv důvodu (souvisejícího i nesouvisejícího s Covid-19), na který lze aplikovat pojištění storna = HRADÍŠ POUZE 20 % STORNO POPLATKU, ZBÝVAJÍCÍCH 80 % STORNO POPLATKU KRYJE POJIŠTĚNÍ - celková výše storno poplatku závisí na termínu, kdy zájezd zrušíš
 3. Nemůžeš se zájezdu zúčastnit z důvodu, na který nelze uplatnit storno podmínky = PLATÍ NAŠE STANDARTNÍ STORNO PODMÍNKY (ale když nejsi chuj, ani my nebýváme...)

Těžko odhadovat takhle dopředu, ale počítáme s tím, že ze strany Norska bude příjezd turistů nějakým způsobem podmíněn (negativní PCR/antigenní test, potvrzení o očkování, prokázané protilátky,...). Tak s tím raději počítej taky...

ZÁLOHA POUZE 2000 KČ

To abychom tě teď zbytečně finančně nezatěžovali, když je doba tak nejistá. Doplatek jsme datumově nastavili na konec června - to už bychom měli být chytřejší ohledně možnosti a podmínek odjezdu.

RESPIRÁTORY, DEZINFEKCE, TESTY, SAMOTKA

Vzhledem k podstatě zájezdu, kdy budeme většinu času trekovat někde v otevřeném prostoru v horách a někteří z vás bude nejspíš v těchto chvílích dost zadýchaní, nepovažujeme používání respirátorů za vhodné. Samozřejmě ale může mít Norsko svá nařízení, která neovlivníme. Při přesunech autobusem, kde jsou lidi pohromadě v uzavřením prostoru, nošení respirátoru doporučujeme. Jasně, je to voser, ale ne zas tak velký, aby se to nedalo zvládnout. Většinu času budeš stejně trávit venku, v nádherné norské přírodě. Autobus taky zahltíme dezinfekčními gely k volnému použití a každý den budeme bus dezinfikovat, abychom ty breberky vymýtili. Samozřejmě budeme brát i nějaké antigenní testy, abychom mohli případně otestovat ty, u kterých se projeví příznaky. A pro takové pak bude v autobuse připraven "karantenní prostor" (chápej více volných sedaček kolem sebe, nebudeme plnit celou kapacitu autobusu), abychom co nejvíce zamezili dalšímu možnému přenosu. Jasně, nebude to žádná izolačka jako v nemocnici, ale chceme udělat maximum, co je v našich silách. Respirátory, gely a testy nakoupíme my, takže ty tě nic stát nebudou.

Tak co, dobrý, ne? :-) Snažili jsme se to vymyslet nejlíp, jak to jen jde...U nás není potřeba se strachovat... Ti, co s námi jezdí pravidelně, ví, že nejsme žádní chuji a že se všemi jednáme férově... Žádné šméčka a neférové jednání. Snad tu svini koronu všichni zdravotně a finančně zvládneme. Hlavně se z toho neposrat... :p

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • KRÁSNÁ PŘÍRODA - Norsko je jedna z nejkrásnějších zemí Evropy a rozhodně by neměla chybět na tvé cestovatelské mapě!
 • SPANÍ VE VOLNÉ PŘÍRODĚ - stan na mechovém paloučku, horský potok s vodou z ledovce, obloha plná hvězd, žádný internet,...to chceš!
 • ROZMANITOST - během zájezdu si dáš různé druhy treků, uvidíš fjordy, města, vodopády, ledovce, dáš si rafty, saunu, chan..prostě hromada různorodých zážitků!
 • MLADÍ SPOLUCESTUJÍCÍ - vše zažiješ v bandě mladých spolucestujících (prům. věk okolo 25 let), což ti celkový zážitek ještě zintenzivní!
 • VÝHODNÁ CENA - takto programově nabitý a stejně dlouhý zájezd do Norska budeš jinde za stejnou cenu hledat hodně obtížně!
 • PRŮM. HODNOCENÍ ZÁJEZDŮ PŘES 93 % - snažíme se, abyste se k nám vraceli!
 • KOMUNITA - ze zájezdu odjíždíš jako banda lidí co se zná a bude se potkávat i po zájezdu!
 • LIDSKÉ CHOVÁNÍ - neoháníme se právníky a obchodními podmínkami - je pro nás důležitější tvoje spokojenost než pár korun navíc do naší kapsy!
 • TOP SKUPINOVÉ CENY - čím víc vás pojede, tím levnější to budete mít!
 • KVALITA NE KVANTITA - děláme raději menší zájezdy, kde se lidi líp poznají - přesně takový je i zájezd do Norska
 • OSOBNÍ PŘÍSTUP DELEGÁTŮ - friendly layno crew je t k dispozici - delegát je kámoš ne formální osoba :-) !

Chci ušetřit

SLEVA "OPĚT S LAYNEM" - ať už jedeš s Laynem podruhé nebo podesáté, čeká tě sleva 300 Kč! SKUPINOVÁ SLEVA - čím více vás pojede, tím méně na osobu zaplatíte! V 6 a více lidech tak např. ušetříš 600 Kč na hlavu! A co víc - u Layna jsou i 2 lidi skupina! Pokud plánuješ vzít ještě větší bandu, kontaktuj nás - dáme ti individuální podmínky! JEZDIT S LAYNEM SE PROSTĚ VYPLATÍ!

Lokalita a ubytování

Autobusem prozkoumáme zejména jihozápad Norska, hlavně krajinu okolo Hardangerfjoru. Během týdne navštívíme spoustu nádherných, ale zároveň rozmanitých míst - vodopády, hory, skalní převisy, fjordy, ledovce, národní parky, ... bude toho opravdu hodně. Určitě se nejedná o pohodlný zájezd, nachodíme toho poměrně dost, takže člověk by měl být alespoň průměrně fyzicky zdatný (zatím to však všichni, co s námi za poslední 5 let jeli, zvládli). Nejdelší trek (na Trolltungu) měří celkem 28 km (tam i zpět), ale stojí opravdu za to!

Spát budeme ve vlastních stanech převážně v kempech (10-11 nocí), čeká nás ale také nocleh ve volné přírodě (1-2 noci). Je nutné vzít si vlastní stan! Nejlépe dohromady pro 2-4 osoby. V  kempech je většinou teplá sprcha za malý poplatek (cca. 10 NOK).

Doprava

14364730_652650851569633_1715553391695898035_nDo vytouženého Norska tě dovezeme klimatizovaným busem, ve kterém si budeš moct koupit pivo a jiné nápoje, zkouknout nějaký ten film a pokecat s ostatníma :) V našich busech to prostě žije a ještě než dorazíme do cíle, budeš určitě znát všechny spolucestující! Cestou tam pojedeme přes Německo do Dánska, kde se nalodíme na trajekt do Norska.

Nástupní místa jsou VŠECHNA V CENĚ ZÁJEZDU!

14462878_652654498235935_7861526711100907148_nNÁSTUPNÍ MÍSTA: 

Opava, Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Ústí n. Labem (v případě větší skupinky lidí také jiná města na trase autobusu).

Do Norska lze cestovat s platným občanským průkazem!

Plánovaný odjezd do Norska: v sobotu 1. srpna v průběhu dne (Opava 10:00, Ostrava 10:30, Olomouc 11:45, Brno 13:00, Praha 16:00, Ústí nad Labem 18:00) 
Příjezd návrat zpět do ČR:
v neděli 15. srpna v průběhu dne (Ústí 8:00 - Opava 16:00)

Program a doplňky

Předběžný program:

1. srpna (neděle) - odjezd z ČR v odpoledních hodinách, přes noc uvítací párty v buse a přesun do Dánska

2. srpna (pondělí) - dopolední trajekt z dánského města Hirtshals do Norsko (9:00-13:30), prohlídka městečka Langesund (pevnost Tangen, maják Langøytangen, pláž Krogshavn, centrum města, nábřeží). Návštěva Heddal Stavkyrkje (=největší a nejznámější dřevěný sloupový kostel v Norsku). Odpoledne příjezd k našemu prvnímu cílí - městečku Rjukan (památka UNESCO). Ubytování v kempu, uvítací večírek!

langesund3 langesund 6885603418_7314e9dd6e_b

3. srpna (úterý) - výšlap na horu Gaustatoppen (=nejvyšší hora údolí Telemark, 1883 m.n.m.), prohlídka městečka Rjukan, spaní v místním kempu.

52b9f03e-ee93-4a3a-be0c-d83101a6101a _DSC0281 Gaustatoppen_Telemark_Norway

4. srpna (středa) - túra do národního parku Hardangervidda (Solstien trek s možností jít kolem ikonických rjukanských zrcadel) s možností využití lanovky Krossobanen (nejstarší fungující lanovka v severní Evropě), přesun do oblasti Dagali, kde se ubytujeme v kempu a dáme si večerní zevlovačka v sauně a chanu (dřevěná káď s horkou vodou).

 

5. srpna (čtvrtek) - adrenalinové dopoledne v podobně volitelného raftingu na divoké řece, který patří mezi ty nejlepší v Evropě! Odpoledne pak trek v okolí městečka Geilo a večer opět relax v sauně nebo v chanu v kempu!

 

6. srpna (pátek) - dopoledne návštěva vodopádů Vøringsfossen, pak trek Husedalen kolem 4 vodopádů a na večer přesun do kempu Tvinde pod vodopádem.

7. srpna (sobota) - celodenní výlet do jednoho z nejhezčích měst Norska - Bergenu včetně návštěvy ikonické barevné čtvrti Bryggen, poté přesun do údolí Rullestad do městečka Roldal, kde se ubytujeme v kempu.

8. srpna (neděle) - jedinečný túra k ledovci Buerbreen, na které budeš lozit po lanech a brodit divoké horské potoky, vodopády Latefossen, malebné město Odda. Spaní v kempu v Roldalu.

Latefossen 

9. srpna (pondělí) - mohutné vodopády Langfossen a pak projížďka panoramatickou silnicí 520 v oblastí Rogaland, termální koupaliště ve městě Sauda. Spaní v kempu v Roldalu.

10. srpna (úterý) - začátek výšlapu na Trolltungu (s přespáním na nádherném místě v horách) - jeden z nejkrásnějších výšlapů, které Norsko nabízí (14 km jednosměrně, cca. 6-7 hodin tam, 4-5 hodin zpátky). Volitelně si i zajdeme na krásný západ slunce.

11. srpna (středa) - ranní Trolltunga, kterou zažiješ bez hromady dalších turistů a následný trek zpátky, spaní opět v Roldalu.

stock-photo-51790506simlebustock-photo-83297485

12. srpna (čtvrtek) - přesun podél jihozápadního pobřeží k skalnímu masivu Preikestolen, ubytko v kempu ve Forsandu, menší volitelný trek k jezeru Haukalivatnet/na vrchol Bergefjelle.

13. srpna (pátek) - nezapomenutelný ranní výšlap s čelovkami na východ slunce na jednu z nejznámějších ikon Norska - skalní masiv Preikestolen (cca. 2 hodiny nahoru), který zažiješ s minimem dalších lidí. Přesun k Mandalu.

Východ slunce na Preikestolen Východ slunce na PreikestolenPreikestolen

14. srpna (sobota) - odpolední trajekt do Dánska (15:00-17:15) a cesta zpět do ČR

15. srpna (neděle) - příjezd do ČR v ranních/dopoledních hodinách

Program se ještě může trochu měnit, i v závislosti na počasí. To nejdůležitější však zůstane! :-)

Většinu treků absolvujeme "nalehko" pouze s věcmi, které budeš potřebovat mít při sobě (pláštěnka, pití, svačina,...) a zbytek věci zůstane v autobuse. Pouze 2denní trek na Trolltungu absolvujeme "natěžko" se stanem, spacákem,...

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ A30 PANDEMIC

Nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19)

▪ pojištění léčebných výloh v zahraničí: 8.000.000 Kč
▪ pojištění odpovědnosti: 2.500.000 Kč
▪ pojištění zavazadel: 18.000 Kč
▪ úrazové pojištění: trvalé následku úrazu 360.000 Kč, smrt v důsledku úrazu 180.000 Kč
▪ pojištění nevydařené dovolené: 600 Kč / den hospitalizace, 300 Kč / spolupřihlášená osoba
▪ pojištění nákladů v případě nepojízdného vozidla: 7.500 Kč/osoba
▪ pojištění zpoždění hromadného dopravního prostředku: 100 Kč / hod max. 1.000 Kč/osoba
▪ pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci: 1.000.000 Kč

ROZŠÍŘENÍ PANDEMIC: pojištění / rozsah pojištění / limit pojistného plnění
pojištění léčebných výloh v zahraničí
a) ambulantní ošetření včetně předepsaných léků, hospitalizace a lékařské ošetřování během hospitalizace, přeprava do a z nejbližšího zdravotnického zařízení, přeprava pojištěného zpět do vlasti / 1.000.000 Kč
b) ubytování pojištěného v zahraničí v případě, že byla nařízená karanténa pojištěného / 1.000 Kč/1 noc, max. 14 nocí
pojištění zrušení objednaných služeb
a) nařízená karanténa pojištěného na území České republiky nebo v zemi trvalého pobytu pojištěného trvající v době nástupu na zájezd
b) nesplnění podmínek pro vycestování určených přepravcem nebo cestovní kanceláří pojištěným v době nástupu na zájezd (např. kontrola před nástupem do hromadného dopravního prostředku)
80 % stornopoplatku, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč
pojištění zvýšených nákladů na zpětnou přepravu
a) nezbytné cestovní náklady na dopravení pojištěného do vlasti po ukončení původně předpokládaného termínu konání zájezdu z důvodu karantény pojištěného, pokud pojištěný nebude moci použít původně předpokládaný dopravní prostředek, nejpozději však 14 dní po ukončení předpokládaného termínu konání zájezdu / 8.000 Kč/osoba, celkem max. 32.000 Kč

Nárok na pojistné plnění z pojištění PANDEMIC vznikne za podmínky, že:
- vycestování nastalo z území České republiky nebo z krajiny trvalého pobytu pojištěného a v době platnosti pojistné smlouvy. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění.
- škodová událost byla hlášena pojistiteli nebo poskytovateli asistenčních služeb (Eurocross Assistance Czech Republic) nejpozději 24 hodin po vzniku podezření, resp. po nařízení karantény z důvodu podezření na onemocnění klasifikované Světovou zdravotnickou organizací jako epidemie/pandemie. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • DOPRAVA – klimatizovaným párty busem
 • TRAJEKTY – z Dánska do Norska a zpět (cca. 2-5 hod.) + místní trajekty
 • UBYTKO – 10-11 nocí v kempech ve vlastích stanech, 1-2 noci ve volné přírodě
 • FOTO – po návratu do ČR
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - NOVĚ, pojištění léčebných výloh, zavazadel, odpovědnosti, úrazu, zrušení objednaných služeb (storno poplatky) a nákladů na technickou pomoc při záchranné akci
 • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku, nutnost, která musí být a snižuje tvé riziko
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ - 24/7 jsme ti k dispozici
 • JÍDLO – nejlépe si vzít vařič a jídlo z ČR
 • VSTUPY A MÍSTNÍ POPLATLY - moc jich nebude a většinou se jedná o malé částky

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
12 390 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY
12 190 Kč
Cena zájezdu pro 4-5 OSOB
11 990 Kč
Cena zájezdu pro 6 A VÍCE OSOB
11 790 Kč
SLEVA - přihlášení do 31. dubna 2021
-600 Kč
SLEVA - přihlášení od 1. května 2021 do 30. června 2021
-300 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"
-300 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev (pouze za vlastní dopravu) (pouze za vlastní dopravu)

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Eva Holotová

Zájezd Summer RIDE! -ALBÁNIE

Akorát jsme se vrátili z prvního Layna zájezdu v Albánii a naprostá spokojenost! Každý den nějaký program, člověk vážně nemá šanci se nudit. Hlavně parta skvělých lidí! Delegáti neskutečně ochotný a milý, komunikace na jedničku! Rozhodně to nebyl poslední zájezd!

Václav Šimek

Zájezd Summer RIDE! - "Chill Out" (2017)

Bylo to super, jedu znova...:)

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #8: Participace na zájezdech.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435