Expediční ISLAND | LAYNO Tour

Expediční ISLAND

Země ledu a ohně!
4. září - 14. září 2021
IslandIsland, Duhové hory
Přihlášeno: 16 lidí
Adrenalin Hory Letadlo Slunko Stan Wellness
Doprava + Foto + video + Letadlo + Pojištění + Program + Stan =
25 990 - 27 490 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

VYPRODÁNO! Ale klidně pošli ještě přihlášku - občas někdo vypadne a třeba se poštěstí a dostaneš se na řadu...

Kapacita zájezdu: 16 lidí
Potřebný počet dnů dovolené: 7 (6.-10.9, 13.-14.9.)
Layno crew na zájezdu: Honza + Tomáš + Andy + Kikin

tom

Loni nám to kvůli covidu nevyšlo, tak to letos zkusíme znova! Na Islandu už bylo Layno několikrát, ale tentokrát to pojmeme trošku expedičně a pobyt na "ostrově ledu a ohně" si prodloužíme o pár dní a zahrneme do něj i jeden z nejkrásnějších treků na světě - Laugavegur (=cesta horkých pramenů), který vede z malebného údolí Thorsmork přes Duhové hory do Landmannalaugar. My si jej ještě prodloužíme o trek Fimmvorduhals (=cesta vodopádů). A tento několikadenní trek nebude rozhodně jediné, co zažiješ! Zajedem kouknout taky na čerstvě vybouchlou sopku Fagradalsfjall. Mimo to terénními auty projedeme islandskou středozem, kde budeme brázdit šotolinové cesty a brodit řeky. Nebudou samozřejmě chybět ani termální koupačky, vodopády, velryby, papuchálci, ledovce, kaňony, gejzíry, sopky a sopečné pláže,...Uvidíš a zažiješ to nejlepší, co Island nabízí! A ukážeme ti i různá skrytá místa, které jsme za dobu, co na Island jezdíme, objevili!

Tento zájezd je určen pro lidi s alespoň průměrnými fyzickými zdatnostmi! Pokud jsi počítačový povaleč, kterému dělá problém ujít v kuse 10-15 km nebo uběhnout sprintem 100 metrů, tak pak to nejspíš není pro tebe!

Bojíš se zájezd koupit kvůli covidu? Ale no tak. Nemusíš! V ceně zájezdu má každý i cestovní pojištění  A30 Pandemic v hodnotě 800 Kč, které kryje vedle standartních nepříjemností (léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, klasické storno, ...), také situace spojené s pandemií covid-19 (léčební výlohy v zahraničí, zrušení objednaných služeb, zvýšení náklady na zpětnou přepravu)! Takže jsi v cajku! Více o pojištění najdeš v sekci Program a doplňky.

COVID PODMÍNKY

Co když se zájezd nebude moct uskutečnit kvůli vládním opatření, které znemožní odcestování na Island? Co když Island nepovolí vstup cizincům na své území? Co když ten sajrajt těsně před odjezdem chytnu nebo budu muset do karantény a nebudu tak moct jet? Tvoji nejistotu naprosto chápeme a snažili jsme to vymyslet tak, aby to pro tebe bylo co nejvíc v pohodě. A pro nás taky aspoň trochu. A nejde jenom o nějakou povinnost ze strany státu, ale i my chceme to riziko šíření co nejvíc eliminovat. Takže poslouchej...

 1. Zájezd se neuskuteční kvůli vládním nařízením Islandu nebo Česka (zákaz vycestování, islandské hranice uzavřené pro turisty, zavřené kempy, omezené lety, omezený počet lidí v autě, ...) = DOSTANEŠ 100 % ČÁSTKY ZA ZÁJEZD ZPĚT NA ÚČET
 2. Nemůžeš se zúčastnit zájezdu z jakéhokoliv důvodu (souvisejícího i nesouvisejícího s Covid-19), na který lze aplikovat pojištění storna = HRADÍŠ POUZE 20 % STORNO POPLATKU, ZBÝVAJÍCÍCH 80 % STORNO POPLATKU KRYJE POJIŠTĚNÍ - celková výše storno poplatku závisí na termínu, kdy zájezd zrušíš
 3. Nemůžeš se zájezdu zúčastnit z důvodu, na který nelze uplatnit storno podmínky = PLATÍ NAŠE STANDARTNÍ STORNO PODMÍNKY (ale když nejsi chuj, ani my nebýváme...)

Těžko odhadovat takhle dopředu, ale počítáme s tím, že ze strany Islandu bude příjezd turistů nějakým způsobem podmíněn (negativní PCR/antigenní test, potvrzení o očkování, prokázané protilátky,...). Tak s tím raději počítej taky...V současné chvíli (11.5.2021) je nutní splnit 1 ze 3 podmínek vstupu do země (+ vyplnit příjezdový formulář)

 1. 3x PCR test - tato varianta je vzhledem k nutné karanténě po příletu na Island (5-6 dní) nereálná
 2. jsi očkovaný/á (alespoň 14 dní po poslední dávce očkování, akceptují pouze AstraZeneca, Moderna nebo Pfizer/BioNtech) - pouze PCR test po příletu na Island (je zadarmo), vyplnit příjezdový formulář před příletem do ČR -
 3. prodělal/a jsi nemoc covid-19 (v rozmezí od 14 do 90 dnů)- test po příletu na Island (zadarmo), vyplnit příjezdový formulář před příletem do ČR

Samozřejmě předpokládáme, že se to do září ještě změní (snad více rozvolní) a cesta na Island bude snadnější! Na očkování v ČR by snad tou dobou mohla dosáhnout i naše věková skupina :-)

ZÁLOHA POUZE 5000 KČ

To abychom tě teď zbytečně finančně nezatěžovali, když je doba tak nejistá. Doplatek jsme datumově nastavili na konec července - to už bychom měli být chytřejší ohledně možnosti a podmínek odjezdu.

RESPIRÁTORY, DEZINFEKCE, TESTY, SAMOTKA

Vzhledem k podstatě zájezdu, kdy budeme většinu času trekovat někde v otevřeném prostoru v horách a někteří z vás bude nejspíš v těchto chvílích dost zadýchaní, nepovažujeme používání respirátorů za vhodné. Samozřejmě ale může mít Island svá nařízení, která neovlivníme. Při přesunech auty, kde jsou lidi pohromadě v uzavřením prostoru, nošení respirátoru doporučujeme. Jasně, je to voser, ale ne zas tak velký, aby se to nedalo zvládnout. Většinu času budeš stejně trávit venku, v nádherné islandské přírodě. Auta taky zahltíme dezinfekčními gely k volnému použití a každý den je budeme dezinfikovat, abychom ty breberky vymýtili. Samozřejmě budeme brát i nějaké antigenní testy, abychom mohli případně otestovat ty, u kterých se projeví příznaky. A pro případné pozitivní případy vymyslíme "polní karanténu", abychom co nejvíce zamezili dalšímu možnému přenosu. Jasně, nebude to žádná izolačka jako v nemocnici, ale chceme udělat maximum, co je v našich silách. Respirátory, gely a testy nakoupíme my, takže ty tě nic stát nebudou.

Tak co, dobrý, ne? :-) Snažili jsme se to vymyslet nejlíp, jak to jen jde...U nás není potřeba se strachovat... Ti, co s námi jezdí pravidelně, ví, že nejsme žádní chuji a že se všemi jednáme férově... Žádné šméčka a neférové jednání. Snad tu svini koronu všichni zdravotně a finančně zvládneme. Hlavně se z toho neposrat... :p

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • SPANÍ VE VOLNÉ PŘÍRODĚ - spaní v kempech ve vlastních stanech, obloha plná hvězd, žádný internet,...to chceš!
 • NEUVĚŘITELNÁ PŘÍRODA - místa, ze kterých ti zůstane rozum stát - ledovce, vodopády, gejzíry, sopečné pláže, ....
 • PROFI FOTKY ZE ZÁJEZDU - ať máš na co vzpomínat!
 • KVALITA NE KVANTITA - nejedeme masovku, Layno je komunita!
 • OSOBNÍ PŘÍSTUP DELEGÁTŮ - friendly layno crew!
 • PRŮM. HODNOCENÍ ZÁJEZDŮ PŘES 93 % - snažíme se, abyste se k nám vraceli!
 • LIDSKÉ CHOVÁNÍ - neoháníme se právníky a obchodními podmínkami - je pro nás důležitější tvoje spokojenost než pár korun navíc do naší kapsy!
 • KOMUNITA - ze zájezdu odjíždíš jako banda lidí co se zná a bude se potkávat i po zájezdu!
 • LIDI STEJNÉHO VĚKU - mladí, akční spolucestující!

Chci ušetřit

SLEVA "OPĚT S LAYNEM" - ať už jedeš s Laynem podruhé nebo podesáté, čeká tě sleva 500 Kč! SKUPINOVÁ SLEVA - čím více vás pojede, tím méně na osobu zaplatíte! Ve 4 a více lidech tak např. ušetříš 1000 Kč na hlavu! A co víc - u Layna jsou i 2 lidi skupina! Pokud plánuješ vzít ještě větší bandu, kontaktuj nás - dáme ti individuální podmínky! JEZDIT S LAYNEM SE PROSTĚ VYPLATÍ!

Lokalita a ubytování

Ubytováni budeme převážně v různých kempech ve vlastních stanech. Jednu nebo 2 noci pak dáme i pod pevnou střechou, abychom se mohli trochu zkulturnit. Pokud budeš chtít dát přednost posteli před stanem, tak to některé dny bude za příplatek možné.

Doprava

Letecky - přímý let z Prahy na Island s ČSA!

Žádné doplatky za zavazadla - v ceně je 23 kg zavazadlo + 8 kg příruční zavazadlo (55 x 45 x 25 cm)

Žádné nutný transfer na letiště v okolních zemích - odlet je z Prahy!

Dobu letu: 4 hodiny 

Odlet: 4. září v 22:40

Návrat do Prahy: 14. září v 7:15

Doprava po Islandu terénními vozy!

Na Island lze cestovat s platným občanským průkazem nebo s cestovním pasem (s končící platností alespoň 3 měsíce po návratu)!

Program a doplňky

1. den (4. září)
Odlet z Prahy, přílet na Island kolem půlnoci, přesun do oblasti Thingvellir.

2. den (5. září)
Thingvellir, Reykjadalur, Seljalandsfoss, Gljufrafoss a Skógafoss. Ubytování v kempu (za příplatek možnost spaní uvnitř).

Thingvellir - národní park, kde se střetávají 2 tektonické desky (euroasijská a severoamerická) a je zde také nejstarší parlament pod širým nebem na světě Althing z roku 930

Reykjadalur - zelené údolí kousek od Reykjavíku, kde teče potok s teplými prameny s nádhernými panoramaty kolem, kde si dáme koupačku

Seljalandsfoss - nejpůsobivější islandský vodopád, který je možné pozorovat také z jeho druhé strany (díky cestičce, která vede kolem jezera, kam padá)

Gljufrafoss - nádherný vodopád, který je zajímavý tím, že je celý schovaný ve skále

Skógafoss - s výškou 62 metrů jeden z největších a také nejhezčích vodopádů na Islandu

  

3. den - 6. den (6. - 9. září)
V těchto 3 až 4 dnech tě čeká to, proč na Island primárně jedeme! Jeden z nejkrásnějších treků na světě - Laugavegur (= cesta horkých pramenů), který vede z malebného údolí Thorsmork přes Duhové hory do Landmannalaugar. My si jej ještě prodloužíme o trek Fimmvorduhals (= cesta vodopádů). Čekají tě duhově zbarvené liparovité hory, černé sopečné pláně, lávové pole, desítky nádherných vodopádů, ledovce, ... bude to prostě PECKA! Celkem nás čeká 80 nádherných, ale občas i náročných kilometrů, které si ale budeš nadosmrti pamatovat! Tento trek lze absolvovat pouze v případě dobrého počasí! Proto je nutno počítat i s variantou, že nám nebude přáno a na místo toho absolvujeme jiné, méně náročnější treky. Během treku Laugavegur budeme spát ve vlastních stanech v kempech po trase. V případě, že trek stihneme ve 3 dnech, budeme mít čas navštívit ještě další zajímavá místa na Islandu...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. den (10. září)

Po náročném treku nás čeká přejezd přes islandskou středozem až do termální oblasti Hveravellir. Po cestě zastavíme ještě u gejzíru Strokkur a vodopádu Gulfoss.

Strokkur - gejzír, který chrlí každých 5-10 minut proud vody do výšky až 30 metrů, nachází se hned vedle dneš již neaktivního Velkého Gejzíru, který ve své době chrlil vodu do výšky až 80 metrů

Gullfoss - jeden z nejznámějších vodopádů na Islandu, tvoří jej 2 kaskády o výškách 10 a 20 metrů

Hveravellir - malebná geotermální oblast plná teplých pramenů a dřevěných chodníčků - taková oáza uprostřed pusté krajiny, kde je možnost i parádně zrelaxovat

8. den (11. září)

Z islandské středozemě se dostaneme na sever, kde navštívíme další 2 ikonické islandské vodopády - Godafoss a Dettifoss, okolí jezera Mývatn, termální jeskyně Grjótagjá a Stóragja, čedičový útvar Hljódaklettar a nádherně zelený kaňon Ásbyrgi. Ani na severu nebude chybět termální oblast, zde konkrétně Námafjall. Prozkoumáme i 3 přístavní městečka - Akureyri, Húsavik a Dalvik, která jsou známa pro své výpravy za pozorováním velryb.

Godafoss - 12 m vysoký nádherný vodopád ve tvaru podkovy, kterým protéká ledovcová řeka Skjálfandafljót

Dettifoss - nejmohutnější vodopád na Islandu i v celé Evropě, ze kterého každou vteřinu spadne téměř 200 kubíků vody

Mývatn - jezero, v jehož blízkosti prochází významný tektonický zlom a díky tomu zde najdete sopky, bublající bahenní jezírka, vyhaslé krátery, ale také termální lázně

Grjótagjá - malá lávová jeskyně nedaleko jezera Mývatn, s horkou vodou (až příliš horká na koupání), kde se i natáčela scéna ze seriálu Hra o trůny

Stóragjá - další termální jeskyně, kde už se oproti Grjotágja koupat dá, nicméně musíš nejdříve slanit po laně

Hljódaklettar - ozvěnové skály, které jsou tvořeny sloupcovitými útvary čedičových skal

Ásbyrgi - kaňon dlouhý až 3,5 km a široký 1 km podkovitého tvaru, který je díky travnatému údolí a stromům krásně zelený

Námafjall - pastelově zbarvená termální oblast, kde se dříve těžila síra a i dnes jde pořád cítit, jelikož uniká společně s párou z trhlin v zemi

9. den (12. září)

Přes město Dalvik, kde si volitelně dáme pozorování velryb, se přesuneme směrem na západ. Pokocháme se výhledem na skalní útvar Hvítserkur, vystoupáme na vrchol Borgarvirki a koukneme na kaňon Kolugljúfur s vodopádem Kolufossar a ve městečku Hvammstangi budeme pozorovat tuleně.

Hvítserkur - nádherný 15 m vysoký skalní útvar připomínající postavu slona, nosorožce, krávy nebo trolla?

Borgarvirki - 177 m vysoká hora vulkanického původu, která v minulosti složila jako pevnost

Kolugljúfur - pozoruhodný kaňon, kde klidná voda najednou divoce padá do vodopádu Kolufossar

10.den (13. září)

Prozkoumáme hlavní město Reykjavík a všechny jeho krásy včetně ikonického kostela Hallgrímskirkja, budovou islandského parlamentu či rušné ulice Laugavegur. Ještě než ale dorazíme do hlavního města, tak si vyšlápneme 2. nejvyšší vodopád na Islandu - Glymur (198m).

 

 

 

 

 

13. den (14. září)

Po půlnoci odlet zpět do ČR.

Program se ještě může trochu měnit, i v závislosti na počasí. To nejdůležitější však zůstane! :-)

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ A30 PANDEMIC

Nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19)

▪ pojištění léčebných výloh v zahraničí: 8.000.000 Kč
▪ pojištění odpovědnosti: 2.500.000 Kč
▪ pojištění zavazadel: 18.000 Kč
▪ úrazové pojištění: trvalé následku úrazu 360.000 Kč, smrt v důsledku úrazu 180.000 Kč
▪ pojištění nevydařené dovolené: 600 Kč / den hospitalizace, 300 Kč / spolupřihlášená osoba
▪ pojištění nákladů v případě nepojízdného vozidla: 7.500 Kč/osoba
▪ pojištění zpoždění hromadného dopravního prostředku: 100 Kč / hod max. 1.000 Kč/osoba
▪ pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci: 1.000.000 Kč

ROZŠÍŘENÍ PANDEMIC: pojištění / rozsah pojištění / limit pojistného plnění
pojištění léčebných výloh v zahraničí
a) ambulantní ošetření včetně předepsaných léků, hospitalizace a lékařské ošetřování během hospitalizace, přeprava do a z nejbližšího zdravotnického zařízení, přeprava pojištěného zpět do vlasti / 1.000.000 Kč
b) ubytování pojištěného v zahraničí v případě, že byla nařízená karanténa pojištěného / 1.000 Kč/1 noc, max. 14 nocí
pojištění zrušení objednaných služeb
a) nařízená karanténa pojištěného na území České republiky nebo v zemi trvalého pobytu pojištěného trvající v době nástupu na zájezd
b) nesplnění podmínek pro vycestování určených přepravcem nebo cestovní kanceláří pojištěným v době nástupu na zájezd (např. kontrola před nástupem do hromadného dopravního prostředku)
80 % stornopoplatku, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč
pojištění zvýšených nákladů na zpětnou přepravu
a) nezbytné cestovní náklady na dopravení pojištěného do vlasti po ukončení původně předpokládaného termínu konání zájezdu z důvodu karantény pojištěného, pokud pojištěný nebude moci použít původně předpokládaný dopravní prostředek, nejpozději však 14 dní po ukončení předpokládaného termínu konání zájezdu / 8.000 Kč/osoba, celkem max. 32.000 Kč

Nárok na pojistné plnění z pojištění PANDEMIC vznikne za podmínky, že:
- vycestování nastalo z území České republiky nebo z krajiny trvalého pobytu pojištěného a v době platnosti pojistné smlouvy. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění.
- škodová událost byla hlášena pojistiteli nebo poskytovateli asistenčních služeb (Eurocross Assistance Czech Republic) nejpozději 24 hodin po vzniku podezření, resp. po nařízení karantény z důvodu podezření na onemocnění klasifikované Světovou zdravotnickou organizací jako epidemie/pandemie. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • ZPÁTEČNÍ LETENKA – s ČSA přímo z Prahy, velké zavazadlo v ceně!
 • DOPRAVA NA ISLANDU – terénními vozy, včetně PHM!
 • UBYTKO – ve vlastních stanech v kempech v nádherném prostředí +1 až 2 noci v hotelu
 • FOTO ZE ZÁJEZDU - po návratu do ČR
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ PANDEMIC - v hodnotě 650 Kč, kryje také případy spojené s onemocněním covid-19
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ - 24/7 jsou tu pro tebe
 • POJIŠTĚNÍ PRO PŘÍPAD ÚPADKU CK - to, aby bylo všechno v cajku
 • STRAVA – budeme kuchtit v kempech
 • VOLITELNÉ VSTUPY – např. termální koupele (některé jsou zadarmo

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
27 490 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY
26 990 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB
26 490 Kč
SLEVA - přihlášení do 10. června 2021
-1000 Kč
SLEVA - přihlášení od 11. června 2021 do 31. července 2021
-500 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"
- 500 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev (pouze za vlastní dopravu)

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Barbora Kleinerová

Zájezd Adventure RIDE! - Slovinsko 1. (2017)

Ve Slovinsku spousta adrenalinových aktivit, skvělá organizace. Pokud máte rádi aktivní dovolené se spoustou srandy, tak neváhejte ani minutu a vyrazte s Laynem!!!

Dana Gajdičiarová

Zájezd Adventure RIDE! -NORSKO

Moc děkujeme za možnost vyjet s Vámi za krásami Norska, které opravdu stály za to! Skvěle organizovaný zájezd, báječní lidé, super delegáti, kteří ví, jak podpořit ("pojďte, už jen 4 km") a prostě všechny chvíle byly báječné a moc jsme si je užili! Vřele všem doporučujeme

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #8: Participace na zájezdech.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435