Cyklisťák – z Hané na jižní Moravu | LAYNO Tour

Cyklisťák – z Hané na jižní Moravu

od tvarůžek k dvojce vína
27. - 31. července 2021
Česká republikaČeská republika, Jižní Morava
Přihlášeno: 26 lidí
Alkohol Cyklozájezdy Průvodce
Foto + video + Průvodce + Ubytování =
2 990 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

POSLEDNÍ 4 MÍSTA!!!

Kapacita zájezdu: 30 lidí
Potřebný počet dnů dovolené: 4 (27.-30.7.)
Layno crew na zájezdu: doplníme

Vydej se s námi na putování jižní Moravou! A jak jinak prozkoumat krásy jižní Moravy než ze sedla svého kola! Ano slyšíš správně! Čeká tě 5ti denní vyjížďka na kole, při které projedeš křížem krážem nejzajímavější místa této jižní krajiny. Denně ujedeme průměrně 60 km, při kterých uvidíme travnaté poloniny, navštívíme historické památky a posilníme se v místních hospůdkách! Bajkování nám zpestří vinařské cyklostezky s ochutnávkou vín a domácích sýrů! Většího stoupaní se nemusíš bát, jižní Morava je spíše rovinatá a tak nám kopce nebudou dělat těžkou hlavu! Po celou dobu s námi bude doprovodné vozidlo, které ti poveze veškerou bagáž, tedy budeš cestovat nalehko! Večery pak zakončíme v různých kempech, kde tě čeká jen kouzelný večer u ohně s kytarou a s pivem. V 5ti dnech tak zažiješ pohodový cyklovýlet plný vzpomínek a 230 našlapaných kilometrů v partě mladých lidí! Co víc si přát?

 

 

 

 

 

COVID PODMÍNKY

Co když se cyklisťák nebude moct uskutečnit kvůli vládním opatření, které podobné akce buďto úplně zakáží nebo je kapacitně omezí? Co když ten sajrajt těsně před odjezdem chytnu nebo budu muset do karantény a nebudu tak moct jet? Tvoji nejistotu naprosto chápeme a snažili jsme to vymyslel tak, aby to pro tebe bylo co nejvíc v pohodě. A pro nás taky aspoň trochu. A nejde jenom o splnění nějakých pravděpodobných podmínek od státu, ale samozřejmě ani my nechceme, aby se mezi účastníky objevil jeden pozitivní, který tam pak nakazí další, popř. abychom toto riziko co nejvíc eliminovali a nakažených bylo co nejmíň. Takže poslouchej...

 1. Cyklisťák se neuskuteční kvůli vládním nařízením (zákaz hromadných akcí, cestování mimo okresy, uzavřená ubytka,...) nebo se nevlezeš do kapacity určené vládním opatřením (např. akce do max. 100 lidí) = DOSTANEŠ 100 % ČÁSTKY ZA ZÁJEZD ZPĚT NA ÚČET
 2. Nemůžeš se z jakéhokoliv důvodu zúčastnit cyklisťáku a zrušíš svoji přihlášku do 30. června = PLATÍ NAŠE STANDARTNÍ STORNO PODMÍNKY (ale když nejsi chuj, ani my nebýváme...)
 3. Nemůžeš se z jiného než COVID důvodu zúčastnit cyklisťáku a zrušíš svoji přihlášku 1. července a později = PLATÍ NAŠE STANDARTNÍ STORNO PODMÍNKY (ale když nejsi chuj, ani my nebýváme...)
 4. Nemůžeš se zúčastnit z důvodu spojeného s COVIDem (povinná karanténa, vlastní pozitivita) a zrušíš svoji přihlášku 1. července a později = STORNO VE VÝŠI 500 KČ A ZBÝVAJÍCÍ ČÁSTKA NA KREDIT NA JINÝ ZÁJEZD

Tak co, dobrý, ne? :-) Snažili jsme se to vymyslet nejlíp, jak to jen jde...U nás není potřeba se strachovat... Ti, co s námi jezdí pravidelně, ví, že nejsme žádní chuji a že se všemi jednáme férově... Žádné šméčka a neférové jednání. Snad tu svini koronu všichni zdravotně a finančně zvládneme. Hlavně se z toho neposrat... :p

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • NETRADIČNÍ TYP ZÁJEZDU - poznávání krajiny ze sedla svého kola, spaní v kempech, čerstvý vzduch,...!
 • KRÁSNÁ PŘÍRODA - Jížní Morava, vinařské stezsky, rozlehlé louky
 • JE TO KOUSEK - sedneš do auta nebo na vlak a do 3 hodin jsi na místě výjezdu!
 • NÍZKONÁKLADOVÝ ZÁJEZD - záruka hromady nezapomenutelných zážitků nemusí stát hodně peněz - tady může opravdu každý!
 • FOTO ZE ZÁJEZDU - v tvé paměti zážitky zůstanou, ale ostatním můžeš ukázat fotky!
 • MENŠÍ ZÁJEZD - pokud nemáš rád masovky a raději jezdíš na menší zájezdy, je to tohle přesně pro tebe!
 • MLADÍ BAJKEŘI - vše zažiješ v bandě mladých spolucestujících (prům. věk okolo 25 let), což ti celkový zážitek ještě zintenzivní!

Chci ušetřit

Lokalita a ubytování

Ubytování:

Ubytováni budeme v různých rekreačních areálech/kempech po naší trase. Oproti minulému roku není nutné brát si vlastní spacák, karimatku ani stan. Všude nás čekají chatky s ložním prádlem. A ani ostatní své věci nebudeš muset tahat. Po celou dobu s námi bude doprovodné vozidlo, které ti veškeré věci vezme!

Rekreační středisko Skleníky 

První noc strávíme v rekreačním středisku Skleníky. K dispozici budeme mít celou turistickou ubytovnu se společným sociálním zařízením (28 osob, pokoje pro 4/7 osob). Za příplatek si pak můžeš dát saunu, whirpool, tenis, beach-volleyball, adventure minigolf, ping-pong nebo třeba bowling. V areálu nechybí ani možnost koupačky (přírodní koupaliště, venkovní bazén – za poplatek) a stylový bar. Na večeři možná domluvíme nějaké food truck grilování. Snídani si lze objednat v kempu (80 kč, nutno objednat 3 dny předem).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autokemp Strážnice

Druhou noc budeme ubytováni v kempu Strážnice, kde přespíme ve 4lůžkových chatkách bez sociálek (ty jsou společné). K dispozici budeme mít společnou vybavenou kuchyň (pro větší pohodáře je v kempu i restaurace), společenskou místnost, úschovnu kol a společné sociální zařízení (WC + sprchy). Nohy pak můžeme zchladit na místním koupališti (80 Kč celodenní) včetně večerního koupání (50 Kč). Kromě restaurace je v kempu také pekárna a bar!


 

 

 

 

 

 

  

 

Kemp Formanka

V Hustopečích strávíme celkem 2 noci. Budeme spát v kempu Formanka ve 4lůžkových chatkách. K dispozici budeme mít společné sociálky, kuchyňku a restauraci.

 

 

 

 

 

 

Doprava

Doprava je u tohoto zájezdu vlastní! Náš trip zahájíme v Olomouci u hlavního nádraží, takže by pro tebe neměl být problém se sem dostat z jakékoliv části republiky a končit budeme v Brně také u hlavního nádraží! Po celou dobu trasy s námi pojede doprovodné vozidlo, které poveze tvoje zavazadlo s věcmi, lékárničku, servis a případné zraněné.

Program a doplňky

Předběžný program 

1. den - Příjezd po vlastní ose do Olomouce k hlavnímu nádraží. Odtud v 9:00 vyrazíme za společnými zážitky přes Tovačov (25. km), kde si dáme první zastávku a taky pivko/snack. Dále budeme pokračovat do Kroměříže (48. km), kde si dáme oběd v restauraci s vlastním pivem a nakoukneme do zámecké zahrady. První etapu zakončíme v obci Spytihněv v kempu Skleníky (73. km), kde se ubytujeme  a dáme koupačku, saunu nebo vířivku, popř. nějaký sport (bowling, beach, ...). Řešíme taky možnost soukromého food trucku, který by nám ugriloval nějaké dobra. A večer na baru!

Délka treku: 73 km
Čas treku: 4 hod 20 min (bez přestávek)
Převýšení: 110 m (nahoru), 140 m (dolů)
Trasa: Olomouc, Kožušany, Blatec, Charváty, Dub nad Moravou, Věrovany, Oplocany, Lobodice, Záříčí, Chropyně, Kroměříž, Otrokovice, Napajedla, Spytihněv.

 

 

 

 

 

2.den - Po snídani (nutno objednat dopředu, 80 Kč) nás bude čekat odpočinková 36 km trasa. Podél Baťova kanálu vyrazíme ze Spytihněvi přes Veselí nad Moravou (100. km), kde si dáme pauzu na pivko/limo  a dále budeme pokračovat do Strážnice (108. km), kde si dáme oběd a poté se ubytujeme v místním kempu. Okolo 16:00 bude volitelný trip na kolech do slovenského městečka Skalica, třeba na halušky a borovičku. V kempu lze za poplatek navštívit koupaliště (i večerní koupání).

Délka treku: 35 km (+20 km volitelně)
Čas treku: 2 hod (bez přestávek)
Převýšení: 40 m (nahoru), 50 m (dolů)
Trasa: Spytihněv, Babice, Hustěnovice, Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Veselí nad Moravou, Strážnice.

 

3. den - Po odpočinkovém druhém dni, nás čeká třetí etapa s délkou 63 km. Ze Strážnice vyrazíme na Milotice (126. km), kde si dáme občerstvovací pauzu, popř. prohlídku místního zámečku. Přes Dubňany pak dorazíme do Mutěnic (140. km), kde nás bude čekat oběd. Ve Vrbicích nás čeká nejvyšší kopec, který musíme na celém cyklovýletu zdolat, a pak už hurá do Hustopečí (170. km), kde se ubytujeme a zůstaneme zde na 2 noci. Samozřejmě nebude večer chybět kóštovačku ve sklípku :-)

Délka treku: 63 km
Čas treku: 4 hod (bez přestávek)
Převýšení: 470 m (nahoru), 440 m (dolů)
Trasa: Strážnice, Dubňany, Mutěnice, Vrbice, Velké Pavlovice, Hustopeče

 

 

 

 

 

4. den - V tento den si budeš moci vybrat, jak jej strávíš. Můžeš zůstat celý den v Hustopečí a kolo vůbec nevytahovat – nabízí se návštěva místní Mandlárny, kde si můžeš dát kávičku, zákuseček nebo panáčka, nebo místního minipivovaru, kde můžeš vedle piva vyzkoušet i specialitu v podobě pivovice, a nebo můžeš třeba vyrazit na rozhlednu v mandloňových sadech nad městem. Další varianta je, že vyrazíš s námi na cyklostezkách procházejícími vinicemi směr vodní nádrž Nové Mlýny do kempu Merkur. Tady si dáme oběd a koupačku v místní laguně. Buď tady zůstaneš a pak se vrátíš do Hustopečí na kole po vlastní ose (celkem 40 km tam i zpět) nebo se nabízí 3. varianta – pokračovat s námi na kole dál podél břehu nádrže přes CHKO Pálava až do Mikulova. Kde se nabízí koupačka v zaplaveném lomu Janičův vrch. Třetí varianta obnáší cca 60 km na kole. Večer si dáme zase jiný sklípek, tentokrát i s mandlovicí a frizzante.

Délka treku: 0 km ( 40km a 60 km volitelně)

 

5.den - Po snídani (ve vlastní režii) tě čeká závěrečná etapa o délce 42 km. Z Hustopečí vyrazíme okolo 10:00 směr Brno. Po cestě si dáme někde oběd a do cíle (hlavní nádraží, Brno) bychom měli dorazit okolo 14:00-16:00.

Délka treku: 42 km
Čas treku: 2 hod 45min(bez přestávek)
Převýšení: 310 m (nahoru), 310 m (dolů)
Trasa: Hustopeče, Křepice, Blučina, Rajhradice, Brno 

 

 

 

 

 

INFORMACE O CELKOVÉ ETAPĚ:
Délka treku: 213 Km (+ 4 etapa 40 nebo 60 km)
Čas treku: 13 hod 5 min (bez přestávek) 
Stoupání/klesání: 930 m (nahoru), 940 m (dolů) - základní trasa
Začátek bicyclování: Olomouc
Konec bicyclování: Brno 

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • Ubytko - 4 noci v kempech v chatkách/ubytovně
 • Průvodce - zná trasu a terén, má u sebe základní léky a nutné potřeby
 • Foto ze zájezdu - k dostání po příjezdu do ČR
 • Doprava na místo - není to však daleko a domluvíme zaplnění jednotlivých aut
 • Jídlo - stravovat se budeme v hospůdkách, restauracích a kempech po cestě
 • Cestovní pojištění – možno sjednat u nás za zvýhodněnou cenu

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 osobu
2 990 Kč

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #6: Pomáháme potřebným.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435