Cyklisťák – v sedle podél Labe | LAYNO Tour

Cyklisťák – v sedle podél Labe

jedna z nejkrásnějších cyklotras v ČR
1. - 6. července 2021
Česká republikaČeská republika, Severní ČR
Přihlášeno: 20 lidí
Cyklozájezdy Průvodce Seznámení Slunko
Foto + video + Průvodce + Ubytování =
3 390 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

Kapacita zájezdu: 30
Potřebný počet dnů dovolené: 2 (1.-2.července, 5.,6.7 jsou svátky)
Layno crew na zájezdu: Tomáš + Honza + Andy

Vydej se s námi na 6denní putování na kole! Ano slyšíš správně! Čeká tě 280 našlapaných kilometrů, plných kulturních a přírodních zážitků podél jednoho z nejkrásnějších evropských veletoků - řeky Labe! Denně ujedeme v průměru asi 50 km. Společně vyjedeme z města perníku, přes rovinaté Polabí, kolem Labských pískovců až do Českého Švýcarska. Jedinečným zážitkem bude rozhodně průjezd úzkým labským údolím Brány Čech (Porta Bohemica) u Velkých Žernosek s četnými vinicemi. Během bajkování navštívíme romantická a historická města s kulturními památkami, uvidíme krásnou přírodu severních Čech a posilníme se v místních hospůdkách. Žádné velké stoupání tě nečeká, nemusíš se bát. Celá trasa je spíše rovinatá a mírně z kopce a tak nám kopečky nebudou dělat těžkou hlavu! Po celou dobu s námi bude doprovodné vozidlo, které ti poveze veškerou bagáž, zatímco ty můžeš cestovat nalehko! Večery pak zakončíme v různých kempech, kde tě čeká už jen pohoda s pivem. V 6ti dnech tak zažiješ nadupaný, ale pohodový cyklovýlet plný vzpomínek! Co víc chceš?

COVID PODMÍNKY

Co když se cyklisťák nebude moct uskutečnit kvůli vládním opatření, které podobné akce buďto úplně zakáží nebo je kapacitně omezí? Co když ten sajrajt těsně před odjezdem chytnu nebo budu muset do karantény a nebudu tak moct jet? Tvoji nejistotu naprosto chápeme a snažili jsme to vymyslel tak, aby to pro tebe bylo co nejvíc v pohodě. A pro nás taky aspoň trochu. A nejde jenom o splnění nějakých pravděpodobných podmínek od státu, ale samozřejmě ani my nechceme, aby se mezi účastníky objevil jeden pozitivní, který tam pak nakazí další, popř. abychom toto riziko co nejvíc eliminovali a nakažených bylo co nejmíň. Takže poslouchej...

 1. Cyklisťák se neuskuteční kvůli vládním nařízením (zákaz hromadných akcí, cestování mimo okresy, uzavřená ubytka,...) nebo se nevlezeš do kapacity určené vládním opatřením (např. akce do max. 30 lidí) = DOSTANEŠ 100 % ČÁSTKY ZA ZÁJEZD ZPĚT NA ÚČET
 2. Nemůžeš se z jakéhokoliv důvodu zúčastnit cyklisťáku a zrušíš svoji přihlášku do 10. června = PLATÍ NAŠE STANDARTNÍ STORNO PODMÍNKY (ale když nejsi chuj, ani my nebýváme...)
 3. Nemůžeš se z jiného než COVID důvodu zúčastnit cyklisťáku a zrušíš svoji přihlášku 11. června a později = PLATÍ NAŠE STANDARTNÍ STORNO PODMÍNKY (ale když nejsi chuj, ani my nebýváme...)
 4. Nemůžeš se zúčastnit z důvodu spojeného s COVIDem (povinná karanténa, vlastní pozitivita) a zrušíš svoji přihlášku 11. června a později = STORNO VE VÝŠI 500 KČ A ZBÝVAJÍCÍ ČÁSTKA NA KREDIT NA JINÝ ZÁJEZD

Tak co, dobrý, ne? :-) Snažili jsme se to vymyslet nejlíp, jak to jen jde...U nás není potřeba se strachovat... Ti, co s námi jezdí pravidelně, ví, že nejsme žádní chuji a že se všemi jednáme férově... Žádné šméčka a neférové jednání. Snad tu svini koronu všichni zdravotně a finančně zvládneme. Hlavně se z toho neposrat... :p

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • NETRADIČNÍ TYP ZÁJEZDU - poznávání krajiny ze sedla svého kola, spaní v kempech, čerstvý vzduch,...!
 • KRÁSNÁ PŘÍRODA - České Švýcarsko, Pravčická Brána, Brána Čech, stezka podél řeky Labe, hora Říp
 • HISTORICKÉ A MĚSTSKÉ PAMÁTKY - Národní hřebčín, Terezín, hrady a zámky
 • JE TO KOUSEK - sedneš do auta nebo na vlak a do 3 hodin jsi na místě výjezdu!
 • NÍZKONÁKLADOVÝ ZÁJEZD - záruka hromady nezapomenutelných zážitků nemusí stát hodně peněz - tady může opravdu každý!
 • 2 DNY DOVOLENÉ - víc nepotřebuješ
 • FOTO ZE ZÁJEZDU - v tvé paměti zážitky zůstanou, ale ostatním můžeš ukázat fotky!
 • MENŠÍ ZÁJEZD - pokud nemáš rád masovky a raději jezdíš na menší zájezdy, je to tohle přesně pro tebe!
 • MLADÍ BAJKEŘI - vše zažiješ v bandě mladých spolucestujících (prům. věk okolo 25 let), což ti celkový zážitek ještě zintenzivní!

Chci ušetřit

Lokalita a ubytování

Ubytování:

Ubytováni budeme v různých rekreačních ubytovnách a kempech po naší trase. Není nutné brát si vlastní spacák, karimatku ani stan. Všude nás čekají chatky s ložním prádlem. A ani ostatní své věci nebudeš muset tahat. Po celou dobu s námi bude doprovodné vozidlo, které ti veškeré věci vezme!

Kemp Cidlina

První noc strávíme v lázeňském městě Poděbrady, v kempu Cidlina. K dispozici budeme mít chatky pro 3 a 4 osoby, společné sociální zařízení, restauraci a úschovnu kol.

Kemp Mělník: 

Druhou noc strávíme v moderním kempu Mělník. K dispozici budeme mít pokoje pro 2 - 3 osoby. V areálu se nachází společné sociální zařízení, restaurace a minigolf. Přes cestu (cca 15 m) je možnost koupačky na letním koupališti. Snídaně je možná v kempu za příplatek.

Ubytovna Koupaliště a Ubytovna Veslařská loděnice

Třetí noc strávíme v Litoměřicích, kde se rozdělíme na dvě skupiny. Jedna skupina bude mít pro sebe celou Veslařskou ubytovnu a druhá bude mít část ubytovny Koupaliště. Ubytovny jsou od sebe vzdálený necelý 1 km. Na první ubytovně nám budou k dispozici 3 a 4 lůžkové pokoje a na ubytovně Koupaliště budeme bydlet v pokojích pro 3 a 5 osob. Na obou ubytovnách budeme mít k dispozici společné soc. zařízení, kuchyni (lednice, rychl. konvice, vařič, mikrovlnka) a úschovnu kol. Snídaně je možná za příplatek.

Kemp Pod Lesem 

Čtvrtou a pátou noc strávíme v obci Stará Oleška. Kemp Pod Lesem se nachází 14 km od Děčína. K dispozici budeme mít 4lůžkové chatky a společné sociální zařízení. Kemp leží přímo u přírodního koupaliště Olešský rybník, v kempu se nachází bar s venkovním posezením. Za příplatek je možné objednat snídani.

Doprava

Doprava je u tohoto zájezdu vlastní! Náš trip zahájíme v Padrubicích u hlavního nádraží, takže by pro tebe neměl být problém se sem dostat z jakékoliv části republiky a cyklistickou část skončíme v Děčíně. Z Děčína pojedeme přímým vlakem do Prahy, kde celý náš zájezd ukončíme. Po celou dobu trasy s námi pojede doprovodné vozidlo, které poveze tvoje zavazadlo s věcmi, lékárničku, servis a případné zraněné. Naše Layno dodávky pojedou z Opavy, přes Ostravu, Olomouc do Pardubic (stejná trasa i po zpáteční cestě), takže pokud nebudeš mít možnost, jak se do Pardubic dostat nebo budeš chtít vzít kolo, dej nám vědět a my to nějak vymyslíme. Pozor počet míst v dodávkách je omezen!!!

Do Pardubic jezdí vlaky Českých drah, které mají i místa na kola, ale spoje Regiojetu přepravu kol nenabízejí! Aktuálně se koná v Pardubicích přestavba nádraží a některé spoje jsou zrušeny nebo časově posunuty, takže si lístek i místo na kolo rezervuj včas!!!

Program a doplňky

Předběžný program 

1. den - Příjezd po vlastní ose do Pardubic k hlavnímu nádraží. Odtud v 9:00 vyrazíme za společnými zážitky přes Kladruby nad Labem (26. km), kde si dáme první zastávku a taky pivko/snack. Dále budeme pokračovat do Kolína (52. km), kde si dáme delší pauzu na oběd  a dobrovolně si dáme i tour po městě (chrám sv. Bartoloměje, Židovské ghetto, historické náměstí). První etapu zakončíme v lázeňském městě Poděbrady (71. km) v kempu Cidlina, kde se ubytujeme. Večer si projdeme město (lázeňský park, zámek Poděbrady) a společně sedneme do místního pivovaru na pivko a večeři.

Délka treku: 71 km
Čas treku:  4 hod 20 min (bez přestávek)
Převýšení: 108 m (nahoru),  139 m (dolů)
Trasa: Pardubice, Kladruby nad Labem, Týnec nad Labem, Kolín, Poděbrady.

2. den - Po snídani (ve vlastní režii) nás bude čekat trasa dlouhá 73 km. Budeme dále pokračovat podél řeky Labe do Nymburku (81. km), kde si dáme jedno pivko v Nymburském pivovaru (proslaven filmem Postřižiny). Pak nás čeká Brandýs nad Labem - Stará Boleslav (114. km), kde si dáme oběd a v rychlosti si projedeme místní památky. Celou druhou etapu zakončíme ve vinařském městě - Mělník (144. km). Večer zakončíme na večeři ve městě nebo v kempu.

Délka treku: 73 km
Čas treku:  4 hod 25 min (bez přestávek)
Převýšení: 64 m (nahoru),  83 m (dolů)
Trasa: Poděbrady, Nymburk, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Mělník.

3. den - Po snídani (možno objednat v kempu) vyrazíme na 3. etapu dlouhou 60 km. Projedeme přes Račice (162. km) a Roudnici nad Labem (173. km), kde se zastavíme na oběd. Po obídku si uděláme 5km zajížďku do obce Rovné (178. km), kde na chvíli odložíme kola a vystoupáme (dobrovolně) jako praotec Čech na horu Říp (2 km tam a 2 km zpět). Po krátkém treku vyrazíme směr Litoměřice, ale ještě s jednou krátkou odbočkou do Terezína (201. km). V Terezíně bude možnost nahlédnout do temné minulosti města (pevnost, památník, Národní hřbitov). Po Terezíně už nebudeme nikde zastavovat a zamíříme rovnou na ubytovnu v Litoměřicích (204. km). Večer strávíme u pivka ve městě.

Délka treku: 60 km
Čas treku:  3 hod 50 min (bez přestávek)
Převýšení:  224 m (nahoru),  223 m (dolů)
Trasa: Mělník, Račice, Roudnice nad Labem, Rovné, Terezín, Litoměřice.

4. den - Po snídani (objednat předem na ubytovně) vyrazíme na další etapu, dlouhou 65 km. Z Litoměřic nás bude čekat jeden z nejlákavějších úseků celé trasy - Brána Čech (Porta Bohemica) - malebné údolí Labe. A taky průjezd přes Velké Žernoseky s četnými vinicemi, kde si uděláme malou degustační zastávku. Na pivko a na oběd se zastavíme v Ústí nad Labem (230. km). Vystoupáme na zámek a rozhlednu Větruše, kde je nejkrásnější výhled na celé město. Po obědové pauze nás bude čekat přesun do kempu (269. km), který se nachází 14 km od Děčína, kde strávíme poslední dvě noci.

Délka treku: 65 km
Čas treku: 4 hod 30 min(bez přestávek)
Převýšení: 343 m (nahoru), 252 m (dolů)
Trasa: Litoměřice, Porta Bohemica, Střekov, Ústí nad Labem, Děčín, Stará Oleška.

5. den - 5. etapa bude dobrovolná. Ti, co budou mít kola už plné kecky, mohou zůstat v kempu a udělat si chillovací den u přírodního koupaliště Olešský rybník. Ti, kteří budou chtít najíždět další kilometry, můžou vyrazit do Hřenska. V Hřensku si necháme kola a dáme si krátkou turistiku Českým Švýcarskem. Na 10km túře uvidíme Pravčickou bránu, Křídelní stěnu a celý trek zakončíme na Mezní louce, kde si dáme pivko a nějaký snack. Na Mezní louce na nás už budou čekat naše kola. Po treku nasedneme zpátky na kola, sjedeme k řece Labi, která nás dovede až do Děčína a z Děčína už se pomalu budeme vracet zpátky do kempu. Při této etapě můžeš najet dalších 51 km a našlapat 10 km.

Délka treku: 0 km (+51 km dobrovolně)
Čas treku: 3 hod 50 min (bez přestávek)
Převýšení: 756 m (nahoru), 753 m (dolů)
Trasa: Nebočany, Hřensko, Pravčická brána, Děčín, Stará Oleška.

6. den - Poslední dopoledne strávíme společně v Děčíně (280. km), kde si dáme ještě oběd  a pak pojedeme vlakem do Prahy na hl. nádraží, kde celý náš zájezd ukončíme. Do Prahy bychom měli všichni dorazit do 15:15 hod.

Délka treku: 12 km
Čas treku: 50 min (bez přestávek)
Převýšení: 272 m (nahoru), 394 m (dolů)
Trasa: Stará Oleška, Děčín, Praha

INFORMACE O CELKOVÉ ETAPĚ:
Délka treku: 280 Km (+ 5 etapa 51 km)
Čas treku: 17 hod 40 min (bez přestávek, základní trasa) 
Stoupání/klesání: 653 m (nahoru), 735 m (dolů) - základní trasa
Začátek bicyclování: Pardubice
Konec bicyclování: Děčín
Konec zájezdu: Praha (společná cesta vlakem)

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • Ubytko - 5 nocí v kempech v chatkách a na ubytovně
 • Průvodce - zná trasu a terén, má u sebe základní léky a nutné potřeby
 • Foto ze zájezdu - k dostání po příjezdu do ČR
 • Doprovodné vozidlo - veze tvoje věci, servis, zraněné
 • Pojištění CK proti úpadku - nutnost, která musí být
 • Služby delegátů - 24/7
 • Doprava na místo - není to však daleko a domluvíme zaplnění jednotlivých aut
 • Jídlo - stravovat se budeme v hospůdkách, restauracích a kempech po cestě

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
3 390 Kč

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #8: Participace na zájezdech.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435