Adventure RIDE! – UKRAJINA | LAYNO Tour

Adventure RIDE! – UKRAJINA

Treky po Zakarpatské Ukrajině
9. - 17. července 2021
UkrajinaUkrajina, Dragobrat
Přihlášeno: 10 lidí
Hory Párty Seznámení Slunko Wellness
Doprava + Foto + video + Jídlo + Program + Ubytování =
7 790 - 8 990 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

Kapacita zájezdu: 40 lidí (+8 psů)
Potřebný počet dnů dovolené: 5 (12.-16.červenec)
Layno crew na zájezdu: Honza + Andy + Tomáš + Koudy + Bungee

 

 

 

 

 

Zájezd je vhodný i pro psy (max. 8 psů)!

NOVĚ jsme zájezd na Ukrajinu prodloužili o 1 DEN, takže si to užiješ ještě víc!

Podkarpatská Rus - nejvýchodnější cíp předválečného Československa, kraj nepříliš bohatých, ale pracovitých a hodných lidí, oblast, kde se zastavil čas - i my projdeme křížem krážem nejzajímavější místa této doposud opomíjené krajiny. Po horských hřebenech vystoupáme na nejvyšší horu Ukrajiny - Hoverlu, přes vzdušné poloniny s roubenými salašemi navštívíme lokální farmy, kde ti nejeden bača nabídne místní mléko a sýry, které si určitě zamiluješ. Naše nohy nás taky zavedou k ukrytým vodopádům a nebude chybět ani jednodenní přespání uprostřed panenské přírody na břehu jezera. Tak se vydej s námi do země, kde tě čeká nespoutaná příroda, horský vzduch, družní a pohostinní lidé, večerní chill u táboráku v partě stejně mladých nadšenců a nespočet jedinečných zážitku!

Bojíš se zájezd koupit kvůli covidu? Ale no tak. Nemusíš! V ceně zájezdu má každý i cestovní pojištění  A30 Pandemic v hodnotě 650 Kč, které kryje vedle standartních nepříjemností (léčebné výlohy, úraz, ztráta zavazadel, záchranná akce, klasické storno, ...), také situace spojené s pandemií covid-19 (léčební výlohy v zahraničí, zrušení objednaných služeb, zvýšení náklady na zpětnou přepravu)! Takže jsi v cajku! Více o pojištění najdeš v sekci Program a doplňky.

COVID PODMÍNKY

Co když se zájezd nebude moct uskutečnit kvůli vládním opatření, které znemožní odcestování na Ukrajinu? Co když Ukrajina nepovolí vstup cizincům na své území? Co když ten sajrajt těsně před odjezdem chytnu nebo budu muset do karantény a nebudu tak moct jet? Tvoji nejistotu naprosto chápeme a snažili jsme to vymyslet tak, aby to pro tebe bylo co nejvíc v pohodě. A pro nás taky aspoň trochu.  A nejde jenom o nějakou povinnost ze strany státu, ale i my chceme to riziko šíření co nejvíc eliminovat. Takže poslouchej...

 1. Zájezd se neuskuteční kvůli vládním nařízením Ukrajiny nebo Česka (zákaz vycestování, ukrajinské hranice uzavřené pro turisty, zavřené ubytka,...) nebo se nevlezeš do kapacity určené vládním opatřením (např. omezená kapacita do autobusu/do kempu/...) = DOSTANEŠ 100 % ČÁSTKY ZA ZÁJEZD ZPĚT NA ÚČET
 2. Nemůžeš se zúčastnit zájezdu z jakéhokoliv důvodu (souvisejícího i nesouvisejícího s Covid-19), na který lze aplikovat pojištění storna = HRADÍŠ POUZE 20 % STORNO POPLATKU, ZBÝVAJÍCÍCH 80 % STORNO POPLATKU KRYJE POJIŠTĚNÍ - celková výše storno poplatku závisí na termínu, kdy zájezd zrušíš
 3. Nemůžeš se zájezdu zúčastnit z důvodu, na který nelze uplatnit storno podmínky = PLATÍ NAŠE STANDARTNÍ STORNO PODMÍNKY (ale když nejsi chuj, ani my nebýváme...)

Těžko odhadovat takhle dopředu, ale počítáme s tím, že ze strany Ukrajiny bude příjezd turistů nějakým způsobem podmíněn (negativní PCR/antigenní test, potvrzení o očkování, prokázané protilátky,...). Tak s tím raději počítej taky...

ZÁLOHA POUZE 2000 KČ

To abychom tě teď zbytečně finančně nezatěžovali, když je doba tak nejistá. Doplatek jsme datumově nastavili na půlku června - to už bychom měli být chytřejší ohledně možnosti a podmínek odjezdu.

RESPIRÁTORY, DEZINFEKCE, TESTY, SAMOTKA

Vzhledem k podstatě zájezdu, kdy budeme většinu času trekovat někde v otevřeném prostoru v horách a někteří z vás budou nejspíš v těchto chvílích dost zadýchaní, nepovažujeme používání respirátorů za vhodné. Samozřejmě ale může mít Ukrajina svá nařízení, která neovlivníme. Při přesunech autobusem a na ubytku, kde jsou lidi pohromadě v uzavřením prostoru, nošení respirátoru doporučujeme. Jasně, je to voser, ale ne zas tak velký, aby se to nedalo zvládnout. Většinu času budeš stejně trávit venku, v nádherné ukrajinské přírodě. Ubytko a autobus taky zahltíme dezinfekčními gely k volnému použití a každý den budeme prostory ubytka dezinfikovat, abychom ty breberky vymýtili. Samozřejmě budeme brát i nějaké antigenní testy, abychom mohli případně otestovat ty, u kterých se projeví příznaky. A pro takové pak bude na ubytku připraven "karantenní pokoj", abychom co nejvíce zamezili dalšímu možnému přenosu. Jasně, nebude to žádná izolačka jako v nemocnici, ale chceme udělat maximum, co je v našich silách. Respirátory, gely a testy nakoupíme my, takže ty tě nic stát nebudou.

Tak co, dobrý, ne? :-) Snažili jsme se to vymyslet nejlíp, jak to jen jde...U nás není potřeba se strachovat... Ti, co s námi jezdí pravidelně, ví, že nejsme žádní chuji a že se všemi jednáme férově... Žádné šméčka a neférové jednání. Snad tu svini koronu všichni zdravotně a finančně zvládneme. Hlavně se z toho neposrat... :p

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • AKTIVNĚ POJATÝ ZÁJEZD - posuň svoje hranice zase o něco dál!
 • PÁRTY LIDI STEJNÉHO VĚKU - autobus plný mladých, akčních lidí!
 • KRÁSNÉ PROSTŘEDÍ ZAKARPATSKÉ Ukrajiny - panenská příroda, horský křišťálově čistý vzduch, dechberoucí výhledy a pohostinní lidé!
 • NABITÝ PROGRAM - turistika, gastrozážitky, párty, soutěže, ...!
 • POLOPENZE V CENĚ - každé ráno a večer máš o starost míň!
 • MOŽNOSTI WELLNESS - horká sauna a stylový dřevěný chan, kde maximálně zrelaxuješ!
 • LEVNÉ CENY - v porovnání s ČR někdy až směšné!
 • MOŽNOST VZÍT PSA - nehledej hlídaní a sdílej zážitky se svým 4nohým kámošem!
 • PROFI FOTKY ZE ZÁJEZDU - od našeho profi produkčního týmu!
 • HORŠTÍ PRŮVODCI - lokálové, co se v okolí vyznají!
 • KAPACITNĚ MENŠÍ POKOJE - pro 2 až 4 osoby, takže žádné noclehárny, ale pěkně soukromí!
 • OSOBNÍ PŘÍSTUP DELEGÁTŮ - friendly layno crew!
 • KVALITA NE KVANTITA - nejedeme masovku, Layno je komunita!
 • VŠE MÁŠ V CENĚ - jak pobytovou taxu, tak veškerá nástupní místa, ... - hrajeme fér!
 • PRŮM. HODNOCENÍ ZÁJEZDŮ PŘES 93 % - snažíme se, abyste se k nám vraceli!
 • TOP SKUPINOVÉ CENY - čím víc vás pojede, tím levnější to budete mít!
 • LIDSKÉ CHOVÁNÍ - neoháníme se právníky a obchodními podmínkami - je pro nás důležitější tvoje spokojenost než pár korun navíc do naší kapsy!
 • KOMUNITA - ze zájezdu odjíždíš jako banda lidí co se zná a bude se potkávat i po zájezdu!

Chci ušetřit

SLEVA "OPĚT S LAYNEM" - ať už jedeš s Laynem podruhé nebo podesáté, čeká tě sleva 200 Kč! SKUPINOVÁ SLEVA - čím více vás pojede, tím méně na osobu zaplatíte! V 6 a více lidech tak např. ušetříš 600 Kč na hlavu! A co víc - u Layna jsou i 2 lidi skupina! Pokud plánuješ vzít ještě větší bandu, kontaktuj nás - dáme ti individuální podmínky! JEZDIT S LAYNEM SE PROSTĚ VYPLATÍ!

Lokalita a ubytování

Ubytováni budeme v krásném horském hotelu Juliana, který se nachází uprostřed Karpat ve středisku Dragobrat a ze kterého je nádherný výhled na nejvyšší horu Ukrajiny - Hoverlu! K dispozici nám budou útulné pokoje pro 2, 3 a 4 osoby. Každý pokoj má vlastní TV, WC a koupelnu!

 

 

 

 

 

V přízemí hotelu je restaurace, kde vaří výborné místní speciality a kde budeme chodit na snídaně a večeře - polopenze je v ceně zájezdu! Po náročném treku jistě oceníš horkou saunu, která se nachází v suterénu! Dalším relaxaci můžeš zažít venkovní dřevěné kádi s horkou vodou zvané chan (takové dřevěné jacuzzi bez bublinek). Jen si to představ - sedíš v horké vodě, místní pikolík pod tebe přikládá dřevo, aby se teplota držela vysoko, na rukou se ti už dělají pomalu varhánky, před tebou vychlazené pivko a talíř plný místních pochutin a všude kolem tebe dechberoucí výhledy na nádherné Karpaty!

 

 

 

 

 

Vedle hotelu je pak bar, kde zažijeme určitě ne jeden divoký večírek za účasti lokální vodky a pálenek! V celém hotelu je ti pak k dispozici wi-fi zdarma! Tady se ti bude bydlet jako v ráji. A hafanům jsou dveře hotelu taky otevřené, takže pokud nějakého doma máš, není problém ho vzít za ukrajinskými zážitky s sebou (za menší poplatek)!

Doprava

14364730_652650851569633_1715553391695898035_nNa Ukrajinu tě dovezeme klimatizovaným busem, ve kterým si budeš moct koupit pivo a jiné nápoje, zkouknout nějaký ten film a pokecat s ostatníma :) V našich busech to prostě žije a ještě než dorazíme do cíle, budeš určitě znát všechny spolucestující!

Nástupní místa jsou VŠECHNA V CENĚ ZÁJEZDU!

14462878_652654498235935_7861526711100907148_nNástupní místa: Brno, Olomouc, Opava, Ostrava  (v případě větší skupinky lidí také jiná města na trase autobusu).

Dokumenty potřebné k cestě na Ukrajinu:
Platný cestovní pas (s platností min. 3 měsíce od vstupu do země)

Podmínky a dokumenty potřebné pro cestování se psem:
cestovní pas
mikročip/tetování
očkování proti vzteklině
(alespoň 21 dní po poslední dávce základního očkování nebo kdykoliv po přeočkování)
sérologické vyšetření na hladinu protilátek proti vzteklině (min. 30 dní od posledního očkování)
více informací zde: https://bit.ly/2Uijnct

Předpokládaný odjezd z ČR: v pátek 9. července ve večerních hodinách po práci (21:00 - 23:30)
Předpokládaný příjezd do cílové destinace: v sobotu 10. července v odpoledních hodinách (13:00-15:00)
Předpokládaný odjezd z cílové destinace: v pátek 16. července po obědě (12:00-14:00)
Předpokládaný příjezd do ČR: v sobotu 17. července v odpoledních hodinách (13:00-15:00)

Program a doplňky

Během našeho zájezdu tě čekají jednodenní treky nalehko - např. na nejvyšší horu Ukrajiny Hoverlu (2 061 m.n.m.) nebo na vrchol Chomjak, při kterém se zastavíme taky u vodopádu Guk. V okolí Dragobratu pak vyrazíme na 2denní trek kolem několika horských jezer s přespáním ve stanech u jednoho z nich. Na tamto treku taky vyšlápneme na nejvyšší horu rozlehlé poloniny Svidovec - Velká Bliznica (1 881 m.n.m).

 

 

 

 

 

Po náročném treku můžeš chillovat v sauně a ve venkovní dřevěné kádi (chan) s horkou vodou, která tě nakopne zpět do formy! Nebudou chybět ani gastronomické zážitky v podobě návštěvy místních farem a ochutnávky domácích sýrů, mléka a jiných dobrot a jeden večer si dáme ukrajinské hody s grilovačkou, kdy ochutnáš snad vše, co ukrajinská kuchyně nabízí! Samozřejmě nebudou chybět tradiční layňácké párty, pivní soutěže a workshopy! A pokud máš doma čtyřnohého kámoše, tak tyto zážitky může sdílet klidně s tebou - bereme totiž i psy! A po cestě zpátky se i na chvilku zastavíme v krásném Lvově, kde si budeš moci dát večeři v jedné z mnoha stylových hospod! Tak co, už máš sbaleno? 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ A30 PANDEMIC

Nabízí rozšířené krytí nákladů spojených s onemocněním klasifikovaným WHO jako epidemie/pandemie (tedy i COVID-19)

▪ pojištění léčebných výloh v zahraničí: 8.000.000 Kč
▪ pojištění odpovědnosti: 2.500.000 Kč
▪ pojištění zavazadel: 18.000 Kč
▪ úrazové pojištění: trvalé následku úrazu 360.000 Kč, smrt v důsledku úrazu 180.000 Kč
▪ pojištění nevydařené dovolené: 600 Kč / den hospitalizace, 300 Kč / spolupřihlášená osoba
▪ pojištění nákladů v případě nepojízdného vozidla: 7.500 Kč/osoba
▪ pojištění zpoždění hromadného dopravního prostředku: 100 Kč / hod max. 1.000 Kč/osoba
▪ pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci: 1.000.000 Kč

ROZŠÍŘENÍ PANDEMIC: pojištění / rozsah pojištění / limit pojistného plnění
pojištění léčebných výloh v zahraničí
a) ambulantní ošetření včetně předepsaných léků, hospitalizace a lékařské ošetřování během hospitalizace, přeprava do a z nejbližšího zdravotnického zařízení, přeprava pojištěného zpět do vlasti / 1.000.000 Kč
b) ubytování pojištěného v zahraničí v případě, že byla nařízená karanténa pojištěného / 1.000 Kč/1 noc, max. 14 nocí
pojištění zrušení objednaných služeb
a) nařízená karanténa pojištěného na území České republiky nebo v zemi trvalého pobytu pojištěného trvající v době nástupu na zájezd
b) nesplnění podmínek pro vycestování určených přepravcem nebo cestovní kanceláří pojištěným v době nástupu na zájezd (např. kontrola před nástupem do hromadného dopravního prostředku)
80 % stornopoplatku, max. 30.000 Kč/osoba, celkem max. 90.000 Kč
pojištění zvýšených nákladů na zpětnou přepravu
a) nezbytné cestovní náklady na dopravení pojištěného do vlasti po ukončení původně předpokládaného termínu konání zájezdu z důvodu karantény pojištěného, pokud pojištěný nebude moci použít původně předpokládaný dopravní prostředek, nejpozději však 14 dní po ukončení předpokládaného termínu konání zájezdu / 8.000 Kč/osoba, celkem max. 32.000 Kč

Nárok na pojistné plnění z pojištění PANDEMIC vznikne za podmínky, že:
- vycestování nastalo z území České republiky nebo z krajiny trvalého pobytu pojištěného a v době platnosti pojistné smlouvy. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění.
- škodová událost byla hlášena pojistiteli nebo poskytovateli asistenčních služeb (Eurocross Assistance Czech Republic) nejpozději 24 hodin po vzniku podezření, resp. po nařízení karantény z důvodu podezření na onemocnění klasifikované Světovou zdravotnickou organizací jako epidemie/pandemie. Při nesplnění této podmínky pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO - 5 nocí v horském hotelu + 1 noc v horách ve volné přírodě
 • DOPRAVA - z ČR a zpět, klimatizovaným busem
 • POLOPENZE - snídaně a večeře každý den v hotelu
 • PROGRAM - treky, gastrozážitky, soutěže, párty, ...
 • FOTO ZE ZÁJEZDU - po návratu do ČR
 • DOPRAVA NA MÍSTĚ - terénními gazíky k hotelu
 • POPLATKY ZA VSTUPY - Na Hoverlu a Chomjak
 • HORŠTÍ PRŮVODCI - lokální borci, co se vyznají
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ - 24/7 jsou tu pro tebe
 • POJIŠTĚNÍ PRO PŘÍPAD ÚPADKU CK - to, aby bylo všechno v cajku
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ PANDEMIC - v hodnotě 650 Kč, kryje také případy spojené s onemocněním covid-19
 • POBYTOVÁ TAXA – cca 1 EUR/noc
 • OBĚDY - k dispozici je restaurace přímo v hotelu, venkovní gril,...
 • Vratná kauce – 30 EUR/osoba
 • WELLNESS - sauna a chan, za cenu levnější než v ČR
 • POPLATEK ZA PSA - pokud jej chceš vzít taky

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
8 990 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY
8 790 Kč
Cena zájezdu pro 4-5 OSOB
8 590 Kč
Cena zájezdu pro 6 A VÍCE OSOB
8 390 Kč
SLEVA - přihlášení do 30. dubna 2021
-400 Kč
SLEVA - přihlášení od 1. května 2020 do 31. května 2021
-200 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"
-200 Kč
PŘÍPLATEK - cestování se psem
+1000 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev (kromě "vlastní dopravy")

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Lenka Šimečková

Zájezd Zájezd Summer RIDE! 2013

Určitě bych jela na tento zájezd znovu. Sešla se opravdu skvělá parta lidí a uteklo to jako voda. Už se těším na příští rok.

Blake Ballard

Zájezd Zájezd Summer RIDE! 2013

The best expierence I have every had. Great food, grat people, great pivo. I really enjoyed everything. Thank you for all your great work

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #7: Spolupracujeme se zajímavými partnery.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435