Adventure RIDE! – NÍZKÉ TATRY | LAYNO Tour

Adventure RIDE! – NÍZKÉ TATRY

5denní přechod hřebene Nízkých Tater
3. - 8. července 2019
SlovenskoSlovensko, Nízké Tatry
Přihlášeno: 25 lidí
Adrenalin Hory Průvodce Slunko Stan
Doprava + Foto + video + Jídlo + Průvodce + Stan + Ubytování =
2 290 - 2 790 Kč
Máte otázky? Kontaktujte nás

Popis zájezdu

Kapacita zájezdu: 30 lidí (Kapacita psů již vyčerpána - 8)
Předpokládaný termín vyprodání: května 2019
Potřebný počet dnů dovolené: 2 (4.,8.7.)
Layno crew na zájezduHonza, Tomáš, Koudy, Bungee

 

 

 

Chceš na chvilku vypnout hlavu? Zapomenout na všechny problémy z práce či domova a myslet pouze na to, kde budeš spát, co budeš jíst a jak daleko je to ještě do cíle? Vyraz s námi pokořit Nízké Tatry a zažiješ opravdový očistec mysli, těla i duše! Kdo nešel hřebenovku Nízkých Tater, jakoby neznal Slovensko! Čeká na tebe křišťálově čistý horský vzduch, dechberoucí výhledy na nejvýznamnější slovenská pohoří, panenská příroda, spaní na skromných horských útulnách a nespočet jedinečných zážitků!

Během 5 dní ujdeš téměř 90 km, nastoupáš více než 5 km a zažiješ hromadu nevšedních zážitků!

ZÁJEZD VHODNÝ TAKÉ PRO PSY! :-)

Fotky a videa

Proč tento zájezd

 • NETRADIČNÍ TYP ZÁJEZDU - vše potřebné na zádech, spaní v útulnách, táboráky, čerstvý horský vzduch,...!
 • KRÁSNÁ PŘÍRODA - Národní park Nízké Tatry je nádherný a určitě by neměl chybět na tvé cestovatelské mapě!
 • POKOŘÍŠ SVÉ LIMITY - otestuj svou psychickou a fyzickou zdatnost uprostřed panenské přírody!
 • JE TO KOUSEK - sedneš do auta a do 3 hodin jsi na místě!
 • POZNÁŠ PRAVOU KRÁSU SLOVENSKA - během 85 km treku uvidíš dechberoucí výhledy na krásnou slovenskou krajinu!
 • NÍZKONÁKLADOVÝ ZÁJEZD - záruka hromady nezapomenutelných zážitků nemusí stát hodně peněz - tady může opravdu každý!
 • 2 DEN DOVOLENÉ - víc nepotřebuješ - čtvrtek a pátek jsou svátky!
 • FOTO ZE ZÁJEZDU - v tvé paměti zážitky zůstanou, ale ostatním můžeš ukázat fotky!
 • MENŠÍ ZÁJEZD - pokud nemáš rád masovky a raději jezdíš na menší zájezdy, je to tohle přesně pro tebe!
 • MLADÍ HORALOVÉ - vše zažiješ v bandě mladých spolucestujících (prům. věk okolo 25 let), což ti celkový zážitek ještě zintenzivní!
 • VÝBORNÁ SLOVENSKÁ KUCHYNĚ - halušky, kapustnica, strapačky,...!
 • SKVĚLÁ ATMOSFÉRA - 5 dní spolu budeme zažívat neuvěřitelné, sdílet zážitky, které jiní nemají - to pomůže tomu, že odjíždět budeme jako banda kámošů, kteří se před 5 dni neznali...!
 • PRŮM. HODNOCENÍ ZÁJEZDŮ PŘES 93 % - snažíme se, abyste se k nám vraceli!
 • LIDSKÉ CHOVÁNÍ - neoháníme se právníky a obchodními podmínkami - je pro nás důležitější tvoje spokojenost než pár korun navíc do naší kapsy!
 • MOŽNOST VZÍT PSA - nehledej hlídaní a sdílej zážitky se svým 4nohým kámošem!

Chci ušetřit

SLEVA "OPĚT S LAYNEM" - ať už jedeš s Laynem podruhé nebo podesáté, čeká tě sleva 100 Kč! SKUPINOVÁ SLEVA - čím více vás pojede, tím méně na osobu zaplatíte! Ve 4 a více lidech tak např. ušetříš 200 Kč na hlavu! A co víc - u Layna jsou i 2 lidi skupina! Pokud plánuješ vzít ještě větší bandu, kontaktuj nás - dáme ti individuální podmínky! JEZDIT S LAYNEM SE PROSTĚ VYPLATÍ!

Lokalita a ubytování

Ubytování:
Ubytování budeme v různých útulnách po naší trase. Některé jsou bez jakéhokoliv servisu (Ramža), jiní nabízí i občerstvení (Ďurková, Andrejcová) a v chatě M.R.Štefánika je dokonce k dispozici i sprcha! Určitě je nutné vzít si vlastní spacák, popř. i karimatku a stan. Je možné, že v útulnách Andrejcová, Ramža a Ďurková nebude po našem příchodu dost místa a někdo bude muset spát na karimatce, popř. venku ve stanu. Proto je nutné vycházet na túry brzo ráno a držet časový harmonogram - pak máme větší šanci pohodlnějšího noclehu :-)

Chata Pod Magurou - zde strávíme první, aklimatizační noc před začátkem našeho 5denního treku. Chata se nachází v obci Donovaly a nabízí pokoje pro 4 osoby. Výborně zde vaří, takže zde nabereme nějakou sílu na cestu :-)

Útulna Ďurková (pod Chabencom) - útulna se servisem (jídlo, pití) zajišťuje spaní pro 40 osob v jedné velké podkrovní noclehárně na matracích (je nutný vlastní spacák). V případě plné obsazenosti je možnost postavit stany venku. Nedaleko je také pramen s čistou vodou.
durkova durkova1 durkova2

Chata M.R.Štefánika - turistická chata s kapacitou 48 lůžek nabízí pokoje pro 8 osob - spaní na matracích (je nutné mít vlastní spacák). K dispozici je i teplá sprcha a občerstvení! V ceně navíc snídaně! Tady se trochu zkulturníš a hodíš do pucu :-)

štefánik štef štefa

Útulna Ramža - menší útulna bez servisu s kapacitou 15 osob nacházející se uprostřed lesa. Spí se na dřevěných postelích bez matrací (hodí se karimatky), uvnitř jsou kamna, venku pak ohniště, suchý záchod a nedaleko pramen pitné vody.
ramža ramža1 ramža2

Útulna Andrejcová - jednoduchá chata s kapacitou zhruba 30 lidí nabízející příjemný servis (občerstvení včetně piva) a spousta místo kolem na stanování. K dispozici také suchý záchod a pramen s pitnou vodou.
andrejcová2 andrejc Andrejcova1

Doprava

Doprava je u tohoto zájezdu vlastní, ale nezoufej. Ať jsi z Ostravy, Opavy, Olomouce či Brna, na místě jsi autem za 3 až 4 hodiny, takže fakt kousek! A pokud bydlíš blíž k hranicím, tak to zvládneš ještě rychleji. V případě, že nemáš s kým jet, dej nám vědět, najdeme ti spolucestující - ať už řidiče nebo pasažéry :-)

Po cestě zpátky využijeme místní MHD a pejsky vezmeme Layno dodávkou!

Na Slovensko lze cestovat s platným občanským průkazem! Pokud s sebou vezmeš i svého čtyřnohého mazlíčka, nezapomeň, že musí mít: svůj pas, identifikaci mikročipem nebo tetováním a platné očkování proti vzteklině!

Program a doplňky

Předběžný program:

1.den - 3. července (středa) - po práci odjezd vlastními auty do obce Donovaly, ubytování v chatě Pod Magurou. Zde se najíme, aklimatizujeme, necháme auta a brzo ráno následujícího dne vyrazíme za zážitky mimo civilizaci!

2.den - 4. července (čtvrtek) - brzo ráno (6:30) vyrazíme vstříc nejnáročnějšímu dni, který nás na celém treku čeká. Nejprve se rozehřejeme ve stoupání z Donoval na kopce Kečka a Kozí Chrbát a následně dáme svačinu v Hiadeľském sedle, kde je poslední možnost nabrat pitnou vodu během prvního dne (poté až v útulně). Zde načerpeme síly na dlouhý a obtížný výstup na vrcholy Prašivá a Velká Veľká Chochuľa. Druhá část treku je o něco málo náročnější a přes vrcholy Latiborská Hoľa a Prašivá nás dovede až k naší první útulně! Celkově se za první den posuneme o nějakých 700 až 800m výš a nastoupáme téměř 2000 výškových metrů! Pokud tohle zvládneš, tak už tě nic jiného nezastaví :-)  ,
Délka treku: 27 km
Čas treku: 10 hod (bez přestávek)
Převýšení: 1,9 km (nahoru), 1,3 km (dolů)
Nejnižší/nejvyšší bod: 985 m.n.m. (Donovaly) / 1753 m.n.m. (Veľká Chochula)

Kozí Chrbát Prašivá-Ďurková Ďurková

3.den -  5. července (pátek) - středně náročný den jak vzdáleností tak výškovými metry - čeká nás hodně kratších klesání a stoupání. Celý den se budeme pohybovat převážně ve výškách 1750 - 2000 m.n.m. a pokoříme také jediné 3 dvoutisícovky na našem treku - Dereše (2003 m.n.m.), Chopok (2024 m.n.m.) a Ďumbier (2046 m.n.m.). Na Chopoku si dáme nějak ze slovenských specialit a vyrazíme na Ďumbier - nejvyšší bod našeho treku. Odtud už je to je jenom asi hodina k chatě Štefáničce, kde strávíme další noc. Tady si dopřejeme i trochu toho komfortu v podobě teplé sprchy!
Délka treku: 18 km
Čas treku: 7 hod (bez přestávek)
Převýšení: 1,5 km (nahoru), 1,4 km (dolů)
Nejnižší/nejvyšší bod: 1617 m.n.m. (útulna Ďurková) / 2046 m.n.m. (Ďumbier)

ďumbier2Ďumbierďumb

4.den - 6.července (sobota) - odpočinkový den, při kterém bychom měli nabrat zase trošku sil. Celý den budeme zejména klesat, výškových metrů bude mnohem míň. Přes Králičku se dostaneme k vrcholu Lajštroch odkud nás čeká prudké klesání do civilizovaného sedla Čertovica, kde poobědváme v místním motorestu a vydáme se do mírného kopce až dojdeme k Sedlu za Lenivou a odtud už je to co by kamenem dohodil k naší další malebné útulně uprostřed lesa - Ramža!
Délka treku: 15 km
Čas treku: 5 hod (bez přestávek)
Převýšení: 0,5 km (nahoru), 1 km (dolů)
Nejnižší/nejvyšší bod: 1228 m.n.m. (sedlo Čertovica) / 1807 m.n.m. (Králička)lajštroch zelena-panorama čertovica

5.den - 7. července (neděle) - středně náročný den, při kterém ujdeme téměř 20 km. Nejprve se trek ponese v duchu dlouhého a postupného stoupání na horu Homoľku, kdy během 7 km nastoupáme o 400 m výše. Poté bude následovat postupné klesání přes Zadnou Holou, Oravcovou a Kolesárovou až do sedla Priehyba, kde trošku spočneme a pojíme. Následovat bude velmi náročné strmé stoupání (díky bohu poslední na tomto treku) na Veľkou Vápenicu, které je o 500m výše než sedlo Priehyba! A pak už zase příjemné mírné klesání k poslední útulně na naší zážitkové mapě. útulna Andrejcová je opravdu skvělé místo na poslední párty večer, jelikož zde mají čepované pivko!
Délka treku: 20 km
Čas treku: 7 hod (bez přestávek)
Stoupání/klesání: 1,2 km (nahoru), 1 km (dolů)
Nejnižší/nejvyšší bod: 1187 m.n.m. (Sedlo Priehyba) / 1691 m.n.m. (Veľká Vápenica)

zadná holá priehybka velkavapenica

6.den - 8. července (pondělí) - do konce - obce Pohorelá - nám zbývá už jen nějakých 7 km klesání, ale nenech ze zmást, jde o docela prudké klesání, takže i tady dostanou kolena trošku zabrat. No vždyť  na 7 km klesneme o 750m. Ale s pocitem, že se jedná o poslední část treku a s vidinou výborného oběda dole ve ve vesnici, to určitě zvládneš!
Délka treku: 7 km
Čas treku: 1,5 hod (bez přestávek)
Stoupání/klesání: 0 km (nahoru), 0,7 km (dolů)
Nejnižší/nejvyšší bod: 1421 m.n.m. (útulna Andrejcová) / 680 m.n.m. (Pohorelá)

pohorelá andrej andrejcová

INFORMACE O CELKOVÉM TREKU:
Délka treku: 87 km
Čas treku: 30,5 hod (bez přestávek)
Stoupání/klesání: 5,1 km (nahoru), 5,4 km (dolů)
Nejnižší/nejvyšší bod: 680 m.n.m. (Pohorelá) / 2046 m.n.m. (Ďumbier)

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • Ubytko - 2 noci v chatách se sociálním zařízením, 3 noci v útulnách nebo ve vlastních stanech
 • 1x snídaně - 3. noc, na chatě M.R.Štefánika
 • Doprava na Slovensku - z Pohorelé zpět do Donoval
 • Průvodce - zná trasu a terén, má u sebe základní léky a nutné potřeby
 • Foto ze zájezdu - k dostání po příjezdu do ČR
 • Pojištění CK pro případ úpadku - nutnost, která musí být a snižuje tvé riziko
 • Doprava na místo - není to však daleko a domluvíme zaplnění jednotlivých aut
 • Jídlo - stravovat se budeme v útulnách, chatách nebo si budeme vařit sami
 • Cestovní pojištění – možno sjednat u nás za zvýhodněnou cenu

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU
2 790 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY
2 690 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB
2 590 Kč
SLEVA - přihlášení do 30. dubna 2019
-200 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"
-100 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

Požadovanou variantu stačí uvést v poznámce při rezervaci nebo s námi domluvit při objednávání zájezdu

Co říkají naši zákazníci

Václav Šimek

Zájezd Summer RIDE! - "Chill Out" (2017)

Bylo to super, jedu znova...:)

Eva Holotová

Zájezd Summer RIDE! -ALBÁNIE

Akorát jsme se vrátili z prvního Layna zájezdu v Albánii a naprostá spokojenost! Každý den nějaký program, člověk vážně nemá šanci se nudit. Hlavně parta skvělých lidí! Delegáti neskutečně ochotný a milý, komunikace na jedničku! Rozhodně to nebyl poslední zájezd!

Napište nám

Jméno:
Email:
WWW:
Zpráva:
Důvod #8: Participace na zájezdech.
LaynoTour s.r.o. Cestovní kancelář pro mladé. Kontakt: info@laynotour.cz, +420 723 203 435